ВЕЧИТИ ДЕРБИ У ФИНАЛУ КЛС-А: Без драме у мајсторици, Партизан разбио Мегу

30. 05. 2024. у 19:45

У ФИНАЛУ КЛС-а снаге ће одмерити Црвена звезда и Партизан, пошто су црно-бели убедљиво победили Мегу у дворани "Александар Николић" у трећој утакмици полуфинала са 96:68 (39:9, 8:22, 23:16, 26:21).

Вечити ривали ће тако трећи пут директно одлучивати о трофеју. Претходна два пута пехар је завршавао у витринама клуба са Малог Калемегдана након тријумфа у финалу Купа Радивоја Кораћа и АБА лиге.

Што се тиче утакмице Партизана и Меге, већ после прве четвртине је постало јасно да ће изабраници Жељка Обрадовића у финале. Црно-бели су фуриозно одиграли први квартал после којег су имали невероватних 30 поена предности - 39:9.

Гости су успели да се тргну у другом периоду који су решили у своју корист са 22:8. Ипак, до великог преокрета и сензације нису могли, пошто је тим из Хумске био бољи у другом полувремену.

Колико је екипа Марка Бараћа била инфериорна на овом мечу показује податак да су прву тројку погодили тек из 14 покушаја и то на минут и по пре краја треће четвртине.

Оно што навијаче Партизана може да радује је чињеница да су у последњој деоници прилику добили млади играчи Алекса Димитријевић и Саво Дразгић. Први је утакмицу окончао са осам поена, а други са три.

Најефикансији код победника био је Зек Ледеј са 17 поена, пратио га је Данило Анђушић са 16. На другој страни најбољи је био Филип Јовић који је бројао до 21, док је Андрија Јелавић бројао до девет.

Подсетимо, прва утакмица на програму је у понедељак 3. јуна. Други дуел игра се два дана касније, а евентуална мајсторица играла би се 8. јуна.

Партизан - Мега 96:68 (39:9, 8:22, 23:16, 26:21)

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: 1.526. Судије: Николић, Јевотић, Ћалић.

Партизан: Смит 3, Ледеј 17, Дрезгић 3, Аврамовић 9, Пантер 10, Смаилагић 5, Јарамаз, Димитријевић 8, Трифуновић 7, Анђушић 16, Понитка 2, Кабокло 16.

Мега: Филипс 6, Милијашевић, Јелавић 9, Марковић 6, Поповић, Илијасолу, 4, Ђуришић 9, Ковачевић, Петровић 2, Плавшић 8, Јовић 21, Маловец 3.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00