ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА ПАРТИЗАН 7. ПУТ У НИЗУ! Црвено-бели на корак од титуле првака Србије у кошарци

03. 06. 2024. у 22:15

ЦРВЕНА звезда и Партизан одиграли су невероватну прву утакмицу финала КЛС-а. На крају су црвено-бели тријумфовали са 89:88 (31:24, 20:28, 26:21, 12:15) и тако уписали седму везану победу против вечитог ривала.

Луд први меч одиграли су вечити ривали. Било је свега у "Пиониру", неколико промена у вођству, две повреде, завршница која је трајала ненормално дуго... На крају је разлог за славље имао тим са Малог Калемегдана.

Ипак, сигурно је мрљу на тријумф актуелног шампиона бациле повреде Јага дос Сантоса и Немање Недовића. Српски кошаркаш је успео да се врати на терен, али Бразилац није и остаје да се види да ли ће играти у наредном мечу.

Утакмица је решена у веома напетој завршници. Партизан је имао шут за победу, али Зек Ледеј није погодио карактеристичан шут једном руком и црвено-бели имају прилику да за два дана у "Београдској арени" реше питање шампиона.

Прва четвртина била је веома квалитетна нападачки, то показује резултат на крају тог квартала - 31:24. Имали су црвено-бели и двоцифрену предност - 29:19.

Ипак, брзо су се од тога оправили гости који су доста проблема правили ривалу од тренутка када је Жељко Обрадовић послао ниску петорку на терен која је тиму из Хумске донела преокрет, па су са плус један отишли на одмор - 51:52.

Диктирала је темпо Звезда у трећој четвртини, одржавала је вођство, али све је мирисало на то да ће се ова утакмица завршити у лудој завршници. Тако је и било.

Изабраници Јаниса Сферопулоса су водили током целог четвртог квартала, али та предност није била већа од осам разлике. Црвено-бели су имали прилику да реше утакмицу доста раније, но две отворене тројке није погодио Рокас Гедраитис, затим је Лука Митровић погодио два од четири бацања.

Потом је Партизан дошао у ситуацију да направи брејк. Ледеј је на шест секунди до краја имао прилику да донесе победу гостима, али репрезентативац Азербејџана није био прецизан.

Најефикаснији код победника био је Дејан Давидовац са 23 поена, пратио га је Јаго дос Сантос са 18. Код Партизана највише се истакао Алекса Аврамовић са 20, док је Данило Анђушић додао 17.

Друга утакмицу на програму је у среду у "Београдској арени" од 20 часова.

Црвена звезда - Партизан 89:88 (31:24, 20:28, 26:21, 12:15)

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: 6.135. Судије: Миливоје Јовчић, Урош Обркнежевић, Владимир Јевтовић.

Црвена звезда: Лазаревић 2, Теодосић 2, Топкинс 3, Давидовац 23, Митровић 12, Лазић 2, Илић 4, Недовић 11, Гедраитис 12, Јаго 18.

Партизан: Смит 14, Ледеј 8, Дрезгић, Аврамовић 20, Пантер 12, Смаилагић, Јарамаз, Димитријевић, Трифуновић 8, Анђушић 17, Понитка 9.

Четврта четвртина: Црвена звезда - Партизан 89:88

40' - Драматична завршница у "Пиониру". Далибор Илић је без лопте фаулирао Зека Ледеја. Партизанов Американац је искористио. Имао је Партизан лотпу са стране и није успео да реалзију напад.

40' - Анђушић је направио фаул над Митровићем, али је он био половичан. Партизан није реализовао напад, притом је и Ледеј направио фаул над Митровићем. Опет је реализовао само једно. До краја утакмице остало је само осам секунди. Тајм-аут је затражио Обрадовић.

39' - Борили су се за лопту Давидовац и Ледеј, на крају је фаул направио репрезентативац Србије. Оба пута је крилни центар црно-белих био прецизан.

38' - Анђушић је имао четири слободна бацања и погодио је само два. Ухватио је Партизан офанзиван скок, али је Ледеј промашио врло важну тројку.

37' - Сјајна кретња Давидовца који је остао под кошем ривала и није му било тешко да поентира за ново вођство црвено-белих. Давидовац је потом истрчао контру и опет је поентирао на асистенцију Теодосића.

36' - Тројка Анђушић за серију Партизана 6:0. Тајм-аутом реагује Јанис Сферопулос. Не предају се гости. После минута одмора лош пас је дао Теодосић, потом је Давидовац фаулирао Трифуновић који је са линије пенала био половичан.

35' - Сада се и Аврамовић изборио за пенале. Плејмејкер црно-белих је оба пута био сигуран.

34' - Нелико поседа није било поена. Добра ствар за црвено-беле је та да се на терен вратио Немања Недовић. За два бацања се изборио Понитка и оба пута је био прецизан.

33' - Тек је сада ушао на терен Треј Томпкинс и одмах је поентирао под фаулом Понитке. Потом је промашио тројку, лопта је изашла из коша.

32' - Није био добар напад Звезде, али тројку са 45 степени је погодио Гедраитис. Невероватно, сада се повредио и Јаго. Још један велики пех за Звезду. Он је уз помоћ клупских доктора напустио паркет.

Screenshot / TV Arena sport

31' - Сјајно се Аврамовић променом иза леђа ослободио Лазаревића и погодио је шут са полудистанце.

Трећа четвртина: Црвена звезда - Партизан 77:73

30' - Врло битну тројку погодио је Смит, на другој страни је Давидовац поентирао после продора. Давидовац је погодио два бацања, а онда је трећа четвртина окончана тројком Аврамовића.

29' - Ледеј је поентирао два бацања, а онда се у стрелце уписао и Теодосић који је погодио шут са полудистанце. Сада је Ледеј био половичан са линије пенала.

28' - Наставио је Литванац да погађа. Сада је погодио "флоутер". Звезда је успела да се одлепи у овим моментима, али у првом полувремену се показало да осетнија предност ништа не мора да значи. После дужег времена гости су поентирали преко Ледеја.

27' - Каква серија Звезде, 7:0 су направили црвено-бели. За њу је најзаслужнији Рокас Гедраитис који је најпре погодио тројку, а потом и двојку у контранападу. Сада је тајм-аут затражио Обрадовић.

26' - Промашај Теодосића је покупио Давидовац и погодио је под кошем. За црвено-беле су лоше вести те да се повредио Немања Недовић. Њега су играчи изнели са терена. Проклизао је након финте Анђушића и том приликом се повредио.

25' - Успео је Давидовац да поентира, тако што је Ледеј дирао лопту и судије су свирале силазну путању.

24' - Два дефанзивна пропуста на обе стране. Казнили су то нападачи. Анђушић је потом погодио и шут за три поена.

23' - Пантер је погодио далеку тројку и то преко руке. Јаго је промашио свој први шут у другом полувремену.

22' - Удвојили су играчи Партизана Митровића, Недовић је остао сам у корнеру, добио је лопту и погодио шут. Потом се бек црвено-белих реванширао центру за асистенцију.

21' - Друго полувреме почиње лаким поенима Трифуновића. Митровић је играо поред Аврамовића и није му било тешко да погоди кош ривала.

Друга четвртина: Црвена звезда - Партизан 51:52

КАКВА ПОДРШКА: Погледајте ко је све дошао да испрати "вечити дерби"

20' - Давидовац је опет погодио оба пенала. На другој страни Анђушић је поентирао под фаулом Лазаревића. Он је погодио додатни пенал. Прво полувреме је окончано поенима Недовића.

19' - Партизан је снизио петорку и Звезда се за сада не сналази са тим. Гости су везали две тројке преко Пантера и Анђушића. Тајм-аут је затражио Сферопулос.

18' - Јаго се залетео не непостављено одбрану Партизана и опет је био прецизан ван линије 6,75. Сјајну утакмицу игра Бразилац. Сада је минут одмора затражио Жељко Обрадовић. Ледеј је направио фаул у нападу и то тако што је истурио ногу приликом шута за три поена. Оба пенела је погодио Јаго.

17' - Лазић је сада био прецизан са линије пенала. Аврамовић игра веома добро и он је сада погодио и то под фаулом Јага. Тајм-аут је затражио Јанис Сферопулос. Није Чачанин погодио бацање. Сада је Аврамовић погодио оба пенала.

16' - Давидовац се изборио за два бацања. Репрезентативац Србије реалзивао је оба пенала. Са звуком сирене је погодио Анђушић шут ван линије 6,75.

15' - Успео је Партизан да се врати резултатски. Недовић је био половичан са линије пенала. Невероватан погодак Смита. Успео је да провуче лопту испод чувара и погодио је. Недовић је потом поентирао после продора поред Смаилагића.

14' - Две тројке је промашио Аврамовић, али купили су гости офнзивне скокове и на крају је Аврамовић погодио тројку. Потом се репрезентативац Србије изборио и за три бацања након што га је фаулирао Лазаревић.

13' - Добро су комбиновали Теодосић и Митровић, центра црвено-белих је фаулирао Смит. Ипак, оба слободна бацања погодио је Новосађанин.

12' - Звезда користи добро мис меч ситуације и поентира под кошем. Понитка је на другој страни био прецизан са линије пенала.

Прва четвртина: Црвена звезда - Партизан 31:24

10' - Доста тројки на обе стране. Овога пута је прецизан био Урош Трифуновић. Митровић се добро позиционирао под кошем против Пантера и дошао је до поена. Прва четвртина је окончана поенима Смита.

9' - Већ три тројке је постигао Јаго. Фантастично је Бразилац отворио утакмицу. Игра се веома брзо, сада је поентирао на обрулу Давидовац.

8' - Јаго је пробио прву линију ривала, упослио Давидовца који је погодио тројку из угла. Добра акција Партизана и лаки поени на обручу Смита.

7' - Ледеј је желео да спасе лопту да не оде у аут, а предао ју је у руке Давидовца који је поенатирао. Пантер је наставио да погађа. После њега је и Смит погодио тројку.

6' - Уписао се и Лазаревић. Играо је леђима против Пантера и лако поентирао. Екипе ће на минут одмора због телевизијског тајм-аута.

5' - Ледеј је промашио са полудистанце, а Јаго је на другој страни други пут био прецизан ван линије 6,75. Добар напад Звезде, са нижим играчем је остао Илић, то су домаћи искористили да поентирају преко њега.

4' - Пантер је добро отворио утакмицу, тројку је погодио и Понитка, али узвратио је Јаго дос Сантос.

3' - Истом мером је узвратио Аврамовић. Звездин Бразилац се у стрелце уписао са линије пенала.

2' - Прве поене на утакмици постиже Кевин Пантер. Није био лак шут, али успео је да поентира капитен црно-белих. На другој страни се Недовић уписао у стрелце, он је био прецизан ван линије 6,75.

1' - Јаго је промашио шут за три поена, док је Црвена звезда у првом нападу Партизана већ направила три фаул, два Митровић и један Недовић.

Црвена звезда је меч почела у петроци: Јаго дос Сантос, Немања Недовић, Бранко Лазић, Дејан Давидовац и Лука Митровић. Партизан је кренуо у саставу Алекса Аврамовић, Данило Анђушић, Кевин Пантер, Матеуш Понитка, Зек Ледеј.

Уочи меча:

Вечити су већ два пута одлучивали о пехару. Најпре је то било у финалу Купа Радивоја Кораћа када је тим Јаниса Сферопулоса тријумфовао са 85:79. Потом је Звезда са максималних 3:0 славила у финалу АБА лиге.

Црвено-бели желе ову сезону да крунишу са три трофеја, док ће црно-бели покушати да прекину доминацију противника у домаћем првенству које траје осам година.

Оба тренера имају проблема око тима за овај меч. До самог почетка неће бити познато да ли ће грчки стручњак моћи да рачуна на Џоела Боломбоја, од раније су због повреда ван строја Никола Топић и Адам Ханга. Жељко Обрадовић је непосредно пред финале остао без Бруна Кабокла који је напустио клуб, а на проблеме са коленом после сусрета са Мегом жалили су се Кевин Пантер и Ален Смаилагић.

Подсетимо, утакмица Црвена звезда - Партизан игра се овог понедељка од 20 часова.

Други меч вечитих ривала на програму је у среду од 20 сати, али у "Београдској арени" пред навијачима црно-белих. Евентуална мајсторица играла би се 8. јуна у "Пиониру".

БОНУС ВИДЕО: НОВИ ЉУБИМАЦ "ДЕЛИЈА": Овом играчу Звезде су навијачи скандирали пред други меч финала

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, РУСИЈА ОДУШЕВЉЕНА! Српски навијачи су узели бубањ, а онда... (ВИДЕО)

У току је последње, треће коло уводне фазе Европског првенства у фудбалу, а Србија своју утакмицу одлуке, са Данском, није решила како је прижељкивала. Ипак, Срби су поново привукли велику пажњу на ЕУРО 2024, и то због понашања навијача "орлова".

26. 06. 2024. у 12:52

О ОВОМЕ СЕ НЕ ПРИЧА: Рођак Луке Модрића био мајор у Крајини - Јово сведочио у Хагу против Готовине (ФОТО)

ФУДБАЛЕРЕ Хрватске неколико секунди делило је од осмине финала Европског првенства које се ове године одржава у Немачкој, али се онда све распало у осмом минуту надокнаде.

25. 06. 2024. у 20:15