ФЕНЕРБАХЧЕ ЈЕ ШАМПИОН ТУРСКЕ: Марко Гудурић сезону окончао трофејом

12. 06. 2024. у 22:16

КОШАРКАШИ Фенербахчеа освојили су првенство Турске пошто су у четвртој утакмици финала победили после продужетка Ефес с 80:72 (22:8, 14:25, 15:19, 13:12, 16:8).

У прве три утакмице ниједном није тријумфовао домаћин. То се десило у четвртом мечу који је уједно одредио шампиона.

Фенербахче је одиграо сјајно прву четвртину, посебно у одбрани где је ривала свео на само осам поена. Личило је тада да би изабраници Шарунаса Јасикевичијуса могли да дођу до убедљиве победе, али Ефес је имао одговор.

Други период су играчи Томислава Мијатовића добили с 14:25, па се на одмор отишло са три поена предности у корист домаћина - 36:33.

Наставила се велика борба у другом полувремену. Меч је био изједначен и морао је да буде решен у продужетку. Бољи у додатних пет минута био је Фенер који је на тај начин постао шампион.

Најефикаснији код победника био је Тарик Биберовић са 19 поена, пратио га је Најџел Хејс-Дејвис са 16. На другој страни најбољи је био Елајџа Брајант са 20, док су Родриг Бобуа и Шејн Ларкин постигли по 11.

Подсетимо, Фенербахчеу је ово била 11. титула првака Турске.

БОНУС ВИДЕО: "КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?