ПОРАЗ ЗА КРАЈ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА ЗА КАДЕТКИЊЕ: Српске кошаркашице до 16 година - десете у Европи

24. 08. 2024. у 18:10

Женска У16 репрезентација Србије такмичење на Европском првенству у Мишколцу завршила је на десетом месту, пошто је у мечу за пласман изгубила од Летоније резултатом 56:62 (12:19, 19:12, 17:14, 8:17)

Летонија, против које смо већ играли у такмичењу по групама, нешто боље је почела, већ је у пар наврата током првог периода имала и седам поена предности. Највише ишла на плус 11 – 27:16, колико је било у 13. минуту меча. Наше девојке су узвратиле серијом 9:0, поново ухватиле корак, да би тројком Ане Павловић у финишу првог полувремена дошле и до поравнања – 31:31.

Наше ривалке су боље ушле и у наставак, после четири минута водиле 42:34, на шта је тим селекторке Весне Џувер узвратио серијом 14:3 и пред последњи минут игре у трећем периоду повео – 48:45, колико је било после поена Наде Максимовић.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Уследила је  мртва трка у којој смо успевали да одржимо корак са ривалкама. И тако до пред последња нешто више од три минута и резултата 55:55. До краја меча наш тим је убацио још један поен, и то тек на уласку у последњи минут, Летонија за то време нанизала седам и поново направила разлику.

Најефикаснија у нашем тиму била је Анастасија Јованов са 12 поена, по 11 су убациле Ана Павловић и Анђела Демировић.

БОНУС ВИДЕО ДОЧЕК ЗА КОШАРКАШЕ: Овако се у Српској кућу прославља олимпијска бронза

ЛУКА ЈОВИЋ ИЗГУБИО ПОВЕРЕЊЕ ФОНСЕКЕ: Српски центарфор подбацио против Торина и сада га очекује селидба на клупу

ФУДБАЛЕРИ Милана ће након слабог наступа у првом колу, покушати да дођу до победе на "Енио Тардинију" где ће их угостити Парма (18.30).

24. 08. 2024. у 12:43 >> 12:43

ТЕНИСКА ВЕСТ ДАНА: Новак Ђоковић отказао тренинг, а онда урадио - ово

Новак Ђоковић је узнемирио своје навијаче јер је одустао од једног тренинга у Њујорку, пред последњи тениски гренд слем турнир у 2024. години, али изгледа да разлога за панику баш и нема.

24. 08. 2024. у 18:24 >> 19:31