ЦРНО-БЕЛИ ОДНЕЛИ ПОБЕДУ НА ЈАДРАНУ: Парни ваљак "протутњао" кроз Морачу

12. 10. 2024. у 18:00

Кошаркаши Партизана наставили су да ређају победе када је АБА лига у питању, пошто су у мечу четвртог кола у гостима савладали Студентски центар резултатом 80:60 (23:17, 23:18, 12:15, 22:10).

ЦРНО-БЕЛИ ОДНЕЛИ ПОБЕДУ НА ЈАДРАНУ: Парни ваљак протутњао кроз Морачу

Најефикаснији у екипи Партизана био је Карлик Џонс, који је постигао 19 поена, док је Ифе Лундберг додао 13. Код домаћих, најбољи је био Емир Хаџибеговић са 13 поена. Партизан се налази на првом месту на табели АБА лиге са четири победе, док је Студентски дерби тренутно на четвртој позицији са скором 2/2.

Кошаркаши Партизана су прву четвртину добили резултатом 23:17. "Црно-бели" су наставили са добром игром у наставку меча, а гости су највећу предност у другој четвртини имали у 14. минуту када је било 38:25. Партизан је прво полувреме решио у своју корист резултатом 46:35.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

Друга четвртина је у потпуности протекао у знаку Карлика Џонса. Репрезентативац Јужног Судана  постигао је десет поена. Убацио је плејмејкер "црно-белих" три тројке, од којих је једна била под фаулом, тада је погодио и додатно слободно бацање.

На тај начин су црно-бели дошли до двоцифрене разлике и у наставку четвртине су у неколико наврата имали до тада максималних 13 поена предности. На почетку другог полувремена кошаркаши Партизана одржавалису своју предност, а затим је екипа Студентског центра остао без тренера. Петар Мијовић је добио две везане техничке грешке, после чега је искључен и удаљен са терена.

То је додатно мотивисало екипу Студентског центра  да смањују разлику и направе серију 9:2 и тако су се у потпуности вратили у игру.

Ипак, у последњем нападу у трећој четвртине је Карлик Џонс погодио из продора, чиме је одбио налет домаћих и повећао предност "парног ваљка" на 58:50.

Уводни минути последње четвртине су у потпуности припали Партизану, који је "затегао" одбрану и у нападу је користио сваку шансу, па је врло брзо стигао до највеће предности коју су до тог тренутка имали на мечу 64:50.

У последња два минута тренер Жељко Обрадовић пружио шансу младом Митру Бошњаковићу, да осети атмосферу и гостујући терен.

Кошаркаши Партизана ће у наредном, петом колу гостовати Задру, док ће Крка дочекати Студентски центар.

БОНУС ВИДЕО "ДА ВОЛИМ ЦРНО-БЕЛЕ": Орила се позната песма на представљању тима КК Партизан

ЗВЕЗДИН МЕСИ ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

"ЗВЕЗДИН МЕСИ" ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће вечерас тражити своју прву победу у Лиги нација када од 20.45 на "Стадиону Дубочица" у Лесковцу буде угостила традиционално неповољног ривала, Швајцарску.

12. 10. 2024. у 07:20

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

ВАРАЛА САМ ДУШКА!: Карлеуша признала - Нисам осећала ништа, чак ни олакшање

"ВАРАЛА САМ ДУШКА!": Карлеуша признала - "Нисам осећала ништа, чак ни олакшање"

ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша недавно се развела се од фудбалера Душка Тошића, с којим има две ћерке Нику и Атину. Након 17 година потписали су папире за споразумни развод брака, а сада је ЈК све изненадила када је признала у ком моменту је преварила свог већ сада бившег супруга.

11. 10. 2024. у 12:40