ПАРТИЗАН ПОБЕДИО ПОСЛЕ ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: Црно-бели срушили Бајерн у Арени и дошли до првог тријумфа у Евролиги

15. 10. 2024. у 22:48

Кошаркаши Партизана су дошли до прве победе у новој сезони Евролиге, пошто су на свом терену савладали минхенски Бајерн резултатом 86:78 (24:15, 25:17, 22:20, 15:26).

На самом почетку меча у Београдској Арени виђена је резултатска клацкалица, пошто су се ривали смењивали у вођству. Међутим, црно-бели су тада почели да погађају из свих позиција, па су направили серију 18:2, којом су стигли до убедљиве предности од 24:11.

Ипак, у последњем минуту уводне деонице је изабраницима Жељка Обрадовића попустила концентрација, па су примили четири лака поена и на крају су након десет минута игре водили 24:15. Током тог првог квартала, "парни ваљак" је за три поена шутирао нестварних 6/7.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Пауза између прве две четвртине је добро дошла црно-белима, који су се тргнули након четири лако примљена поена и врло брзо су се вратили на двоцифрену разлику, а она је наставила само да се повећава.

Партизан је поприлично рано у другој деоници дошао до +15 (32:17), после чега је уследио краћи период где се разлика није превише мењала, а онда је клуб из Хумске серијом 8:0 стигао до максималних 22 поена предности (45:23).

Ипак, баш као што је то био случај у првој четвртини, тако је и у другој завршница припала Баварцима, који су успели да смање заостатак и резултат на полувремену је био 49:32 у корист српског представника.

У уводних неколико минута је Бајерн успео у потпуности да се врати у игру, пошто је смањио заостатак на једноцифрен минус (54:46). Око те разлике су Баварци остали у још наредних неколико напада, а онда је "парни ваљак" поново почео да меље и серијом 10:0 је одбијен налет гостију из Минхена. Тада је су малтене сви помислили да ће црно-бели поприлично рутински, ношени фантастичном атмосфером са трибина, уписати први тријумф у новој евролигашкој сезони, пошто су уочи последњих десет минута кошарке водили 71:52.

Слично као што је био случај у трећој четвртини, Партизан је веома лоше отворио и четврту. Током првих пет минута последње деонице, црно-бели су убацили само три поена, док је Бајерн са друге стране постигао десет, од чега је Шабаз Нејпир дао две тројке.

Лоша игра Партизана настављена је и у нападима који су уследили, па је Бајерн стигао и на шест поена минуса (78:72). Срећом по црно-беле, гости из Немачке нису успели да ближе од тих седам поена разлике, па је "парни ваљак" на крају доста теже него што је то изгледало стигао до прве евролигашке победе у сезони.

БОНУС ВИДЕО ПОДРШКА ЗА ПАРТИЗАН: Велики број навијача дошао да види нови тим црно-белих