"ДЕЛИЈЕ" У ТРАНСУ: Репрезентативац Србије Филип Петрушев се вратио у Црвену звезду!

Дарко Николић
Дарко Николић

23. 10. 2024. у 12:59

Кошаркашки клуб Црвена звезда саопштио је данас да се српски репрезентативац Филип Петрушев вратио у редове "црвено-белих".

ДЕЛИЈЕ У ТРАНСУ: Репрезентативац Србије Филип Петрушев се вратио у Црвену звезду!

ФОТО: М. Вукадиновић

Петрушев је у сезони 2022/2023. играо за Црвену звезду. Претходно је наступао за Ефес и Мегу.

Српски центар је после "црвено-белих" био члан Филаделфије и Сакрамента. 

Подсетимо, овај 24-годишњак је сезону почео у Олимпијакосу, али услед опоравка од повреде и повратка на терен Николе Милутинова и Мустафе Фала, као квалитетних играча на позицији крилног центра, за њега није било много места а ни минута за игру.

*Без депозита до добитка!
Региструј се и узми до 3000 динара бонуса добродошлице за спорт или слот + до 1500 додатних спинова!*

Саопштење КК Црвена звезда


*Без депозита до добитка!
Региструј се и узми до 3000 динара бонуса добродошлице за спорт или слот + до 1500 додатних спинова!*

"Филип је са клубом потписао уговор до краја сезоне, и тиме појачао екипу на позицији 4 и 5. Црвена звезда је остварила важну победу и после вишенедељних преговора ангажовала играча који је имао изричиту жељу да се врати у наш клуб", наводи се на званичном сајту Црвене звезде.


Петрушев је рођен 15. априла 2000. године, висок је 211 центиметара и тежак 107 килограма.


"Некадашњи играч колеџа Гонзага за који је играо од 2018. до 2020, може да игра на позицији центра и крилног центра. Био је најкориснији играч АБА лиге, најбољи стрелац и најбољи млади играч регионалне лиге (као играч Меге), такође је прошао све млађе репрезентативне селекције, а са А тимом наше земље освајао је медаље на првенству света 2023. и Олимпијским играма у Паризу ове године", додаје се у саопштењу Црвене звезде.


Он је са Црвеном звездом освојио два трофеја током сезоне 2022/2023, Куп Радивоја Кораћа и Суперлигу Србије.
 

Петрушев је у сезони 2022/2023. био један је од најбољих играча екипе. У Евролиги је просечно бележио 10,6 поена, 5,2 скока и 0,7 асистенција.

Подсетимо, екипа са Малог Калемегдана тренутно има учинак 3-1 у најелитнијем такмичењу, док је у АБА лиги на 3-2.

БОНУС ВИДЕО: СПЕКТАКУЛАРНА КОРЕОГРАФИЈА: Делије обојиле Арену у црвено-бело

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну Боже правде! (ВИДЕО)

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)

Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.

29. 06. 2025. у 18:52

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ПОРОДИЦА, ПОКАЈАЋЕШ СЕ ЗА СВЕ ШТО СИ УРАДИО АНИ: Бастијан објавио фотографије, ово није очекивао!