ДРАМА У АРЕНИ СА ТУЖНИМ КРАЈЕМ: Виртус срушио Партизан за прву победу у Евролиги

23. 10. 2024. у 22:30 >> 22:34

Кошаркаши Партизана поражени су од екипе Виртуса резултатом 70:69 у петом колу Евролиге.

Боље су црно-бели почели меч у Арени. Тајрик Џонс и Вања Маринковић су правили много проблема одбрани Виртуса и одржавали предност од седам до девет поена, међутим до краја првог дела утакмице гости су почели да играју доста боље. Клајбурн је показао зашто је један од најбољих крила у Европи и почео је да погађа из свих позиција. Партизан није успевао да постигне кош пуна четири минута у првој четвртини и Виртус је успео да стигне предност, али су београдски црно-бели успели да оду са плус пет на мини одмор.

Друга деоница је целим својим током била изједначена. Наставио је Клајбурн да игра добро за Виртус, а прикључио му се и Такер који је сам направио мини серију и средином друге деонице је Виртус дошао до изједначњеа. Сабрали су се играчи Партизана до полувремена и успели су да одрже плус пет, те са том разликом оду на полувреме.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

У другом полувремену утакмица се наставила у истом току. Иако је Виртус везао четири поена на почетку, Партизан је преко Тајрика Џонса и Вање Маринковића успео поново да оде на плус девет, али нису црно-бели успели да одрже ту предност. Заиграо је Кординије сјајно, а у нападу је није било добрих решења за црно-беле. Промашивали су Бонга и Карлик Џонс, а Клајбурн је наставио да "решета" и усепо да врати Виртус у меч пред последњу деоницу.

Последња деоница донела је највише узбуђења. Почео је Виртус боље, а Партизан је направио неколико грешака. Гости су стрпљиво градили нападе и успевали да дођу на минус један. Онда је у игру ушао Брендон Дејвис који је донео нову енергију Партизану. Погодак, потом и одбрана одвели су Партизан поново на плус четири. Оно што је све забринуло је повреда Карлика Џонса на четири минута до краја меча, што је додатно пољуљало Партизан. У последња три минута виђена је права драма. Обе екипе су правиле доста грешака, али су се кошаркаши Виртуса боље снашли у завршници.

Последњи минути донели су драму, а Партизан је имао све у својим рукама. Клајбурн је погодио, а након тога црно-бели су имали чак две шансе. Најпре је Лундберг кренуо ка кошу, али је заустављен без фаула на пет секунди до краја и лопта је била за Виртус. Када су гости извели лопту, деловало је да као најлепши сан за црно-беле. Ниликина је успео да пресече лопту и имао је сво време овог света, као и отворен пут ка кошу, али је Француз одлучио да шутира за три поена, а шут је остао на обручу. Тако су гости из Болоње успели да упишу прву победу у Евролиги, а пред црно-белима има још много изазова.

Партизан ће у следећем колу играти против Монака у среду од 20.45 у Београду, док ће Виртус играти против Бајерна дан раније.

Партизан - Виртус 69:70

Четврта четвртина:

40' - Крај меча! Партизан је поражен!

40' - Лундберг је промашио. Био је под контактом, али судије се нису огласиле. Виртус је пред победом!

40' - Клајбурн је погодио након што је Ниликина изгубио лопту.

40' - Виртус изгубио лопту. Истекао је напад, али Тајрик Џонс лежи на земљи. Тајм аут зове Обрадовић.

39' - Лундберг је био половичан са пенала. Наставља се драма!

39' - Невероватно! 15. офанзивни скок за Виртус и нови поени! Изједначење!

39' - ИФЕ ЛУНДБЕРГ! Погађа Данац за три поена и опет Партизан води.

38' - Добра одбрана Партизана, али Виртус и даље води. Браун промашује две тројке за редом, али је Виртус опет погрешио.

37' - Води Виртус први пут на мечу. Права драма у Арени

37' - Наставља се драма у Арени! Везале су оебе екипе промашаје, а сада је Маринковић направио фаул и Кординије ће на линију пенала.

35' - Шенгелија је погодио прву тројку у сезони. Виртус је смањио на минус један. Тражи Жељко Обрадовић тајм аут.

34' - Карлик Џонс је пао после контакта и остао да лежи на земљи. Изведен је из игре.

33' - Брендон Дејвис коначно погађа са полу-дистанце што је његов заштитини знак. На другој страни Жижић погађа оба пенала. Карлик Џонс је погодио за два.

32' - Погађа Виртус два пенала. Минус два има Партизан, а сада и Маринковић прави фаул у нападу.

31' - Почела је последња деоница! Виртус има први напад, али га Шенгелија не користи, међутим ни Партизан не користи свој напад.

Трећа четвртина:

30' - Карлик Џонс погађа за два. На другој страни Клајбурн је изгубио лопту, а Тајрик Џонс погађа једно бацање. Крај треће четвртине. Плус четири за Партизан.

30' - Бонга је "из ничега" донео црно-белима два поена. На другој страни Шенгелија погађа оба пенала.

29' - Ниликна је направио грешку, Виртус на минус један.

28' - Виртус прави серију 4:0. Поново је била лоша одбрана Партизана и гости су лако дошли до поена

27' - Тајрик Џонс је поново закуцао и то два пута! Арена је на "ногама"!

26' - Маринковић није искористио контру, а Клајбурн је то казнио.

25' - Поново Џонс! Сјајни центар је ухватио офанзивни скок и погодио за нових плус девет. Навијачи су се пробудили након овог коша!

24' - Џонс је поново био успешан са пенала, али је Дијуф исто погодио за два, али Маринковић се распуцао.

23' - Погађа Тајрик Џонс два пенала, а потом и тројку Маринковић уз доста среће, међутим Морган враћа за три.

22' - Проблеми за Партизан. Сада се Кординије разиграо и поново погодио уз фаул. Смањују разлику гости и прилазе на само минус два.

22' - Одговара Кординије на другој страни, такође фаул и кош.

21' - Почела је трећа деоница! Партизан има први напад и реализујега преко Лундберга који погађа уз фаул.

Друга четвртина:

20' - Бонга није успео да погоди за три уз звук сирене! Крај првог полувремена.

20' - На другој страни Луднберг се разиграо. Погађа нову тројку!

19' - Клајбурн прави озбиљне проблеме Партизану. Дефинитивно се разиграо искусни кошаркаш и бележи већ 14 поена на уткамици.

18' - Лундберг поново "матира" свој клуб. Сјајно се искрао Шенгелији и постигао два поена.

17' - Стерлинг Браун погађа нову тројку за Партизан. Потом је и Бонга погодио два бацања.

16' - Погађа Шенгелије, али на другој страни поново Тајрик Џонс снажно закуцава. Врло узбудљива утакмица се игра у Арени.

15' - Клајбурн погађа за два. Сада је Виртус на минус два. Партизан се мучи у одбрани.

14' - Такер сјајно игра и држи Виртус у игри. Сада је имао монструозно закуцавање. Промашује Карлик Џонс на другој страни, али потом промашује и Белинели. Време је за нови тајм ату.

13' - На другој страни Карлик Џонс погађа и одржава разлику за Партизан.

12' - Такер постиже прве поене са полудистанце. На другој страни Покушевски промашује два слободна бацања, а Такер поново погађа за два.

11' - Почела је друга деоница! Партизан има први напад и реализује га преко Покушевског и то како! Прву тројку погађа млади кошаркаш.

Прва четвртина:

10' - Џонс је донео прве поене за Партизан после четири минута са пенала. Потом поново Американац исправља промашај Покушевског. Крај прве четвртине.

9' - Нова изгубљена лопта за "црно-беле". Бонга је направио фаул и то је Немцу друга лична грешка.

8' - Настављају се проблеми за Партизан. Клајбурн је сада погодио за два, а након тога Ниликина прави кораке.

7' - Партизан, за сада, лоше шутира за три поена. Промашили су црно-бели три шута иза линије 6,75.

6' - Прву тројку на мечу погодио је Вил Клајбурн, потом је и Морган погодио. Виртус је смањио резултат.

5' - Тајрик Џонс погађа уз фаул! Сјајно игра центар црно-белих

5' - Наставља Дејвис да игра сјајно. Уписао је одличну асистенцију за Маринковића, потом је репрезентативац Србије сјајно пресекао лопту и постигао кош. Лука Банки принуђен да тражи тајм аут.

4' - Клајбурн се добро снашао под кошем и погодио за госте. Одгворио је Дејвис на другој страни.

3' - Уз доста среће одбија се лопта до Жижића који закуцава и постиже прве поене из игре за Виртус.

2' - Шенгелија је био половичан са пенала, на другој страни Лундберг је погодио са полудистанце.

2' - Браун поново показује класу. Снажно је ушао под кош и погодио уз фаул.

1' - Почела је утакмица! Први напад имају кошаркаши Виртуса. Морган је промашио, а на другој страни поентира Браун. Води Партизан 2:0

19.31 - Кошаркаши Партизана изашли су на паркет Београдске арене ради загревања, а приметно је да је на кош шутирао и Двејн Вашингтон, па постоји нада да ће сјајни Американац данас уписати прве минуте у Евролиги.

Уочи меча:

Након слабијег почетка београдски црно-бели желе да наставе серију победа и упишу трећи тријумф у Евролиги. "На папиру" делује да је пред Партизаном лак задатак, с обзиром да Виртус још није осетио сласт победе у Европи ове сезоне. Ово свакако може бити велики изазов по изабранике Жељка Обрадовића јер је притисак утолико већи, па ће додатна опрезност бити неопходна код домаћих кошаркаша.

Подсетимо, Партизан је у претходна два меча поразио Бајерн код куће, те Макаби на страни, док су гости забележили поразе од екипа Монака, Жалгириса, Лиона и Ефеса.

Из болоњског клуба су потврдили да су у Београд допутовали без Александра Пајоле, који је поврђен. Такође, од почетка сезоне не игра Девонте Кејкок. Партизан напокон нема више проблема са повредама, па ће тренер Обрадовић моћи да рачуна на све играче.

Анкета

Ко побеђује?

БОНУС ВИДЕО: НА РЕПРЕРТОАРУ ПЕСМЕ ПАРТИЗАНА: Познате композиције на "црно-белој симфонији"

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ЈОКИЋ ЈЕ ИСТИ, АЛИ ДЕНВЕР НИЈЕ: Шта више троструки МВП мора урадити како би донео прву победу Нагетсима?

ДЕНВЕР се мучи на старту сезоне, али вечерас има лепу прилику да упише прву победу против Торонта (0.30), а ми верујемо да ће га до ње повести Никола Јокић.

28. 10. 2024. у 13:48

ПА, ГДЕ СТЕ ПОШЛИ... Пољски хулигани напали српску полицију, оно што се потом десило - упамтиће добро (ВИДЕО)

Пољски навијачи важе последњих година за једне од најопаснијих у Европи, али када је Србија постала њихова дестинација - нису се провели баш како су планирали.

27. 10. 2024. у 12:26