ТЕЖАК ПОРАЗ ЗВЕЗДЕ У МАДРИДУ: Реал убедљиво савладао црвено-беле у Евролиги!

Филип Милошевић

24. 10. 2024. у 22:48

Кошаркаши Реала убедљиво су тријумфовали у Мадриду против Црвене звезде 95:69 (22:10, 24:19, 25:25, 24:18).

Видело се одсуство Џоела Боломбоја и Немање Недовића на овом сусрету већ од самог почетка меча. Таварес је доминирао у првој четвртини, те захваљујући њему и Кампацу већ после 10 минута имали су домаћи играчи двоцифрену предност.

Игра мадриђана је деловало све боље како је меч одмицао, а у другој деоници су направили додатну предност, те на полувреме отишли са 17 поена разлике.

*АДМИРАЛ БЕТ ВАМ ПОКЛАЊА*
--> БОНУС КАКАВ СТЕ ЖЕЛЕЛИ <--

У трећој деоници је виђена сјајна кошарка, са много поена и лепих потеза. Прво је Реал направио предност од преко 20 поена, да би затим Звезда то успела да смањи, те је тако овај период игре завршен нерешено, 25:25.

Последња деоница је донела нешто неозбиљнију кошарку. Изгубиле су обе екипе велики број лопти, правили су се неки невероватни фаулови. Ипак, Реал је и ову четвртину убедљиво добио, те је тако славио у три од четири четвртине, само је трећа завршена нерешено.

Најбољи појединци у победничкој екипи били су Џанан Муса са 17, док је Факундо Кампацо додао 13 поена.

Код Звезде, најбољи је био Теодосић са 11, а пратио га је Никола Калинић са девет поена.

РЕАЛ МАДРИД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (крај меча, 95:72)

40' Крај меча, убедљив тријумф мадриђана!

37' Након тројке Џанана Мусе, његове треће на овом дуелу, Сферопулос тражи нови тајм-аут, 86:63.

34' Највећа предност на овој утакмици за ''краљевски'' клуб након тројке Габријела Дека, 81:57.

33' Конфузно се игра у последњој деоници. Обе екипе за мање од три минута имају већ по две изгубљене лопте, 76:57.

31' Јаго је добио блокаду, док на другој страни Муса даје отворену тројку, те мадриђани опет одлазе на +20, што је изнервирало тренера црвено-белих, који је одмах узео тајм-аут.

Крај треће четвртине!

30' Последњи напад у трећој деоници имали су црвено-бели, али је Јаго промашио зицер, 71:54

29' Коначно мало добрих потеза и Уроша Плавшића. Два напада за редом је успео да поентира, једном полагањем, други пут снажним куцањем. А онда и Јаго погађа тројку, те смањује предност на 67:52.

27' Након серије мадриђана од 9:0, Добрић то прекида лаким поенима из контра напада, 67:45.

25' Факундо Кампацо игра феноменалну утакмицу. Погодио је тројку, а затим је и са линије пенала био сигуран, те одговорио на серију Звезде од 5:0.

24' Еди Таварес је незаустављив у рекету за црвено-беле. Међутим сада је направио трећи фаул, што може да буде проблем за екипу из Мадрида, 58:40

23' Калинић је спаја пет брзих поена. Прво је погодио шут за два, а затим је био сигуран и изван линије 6.75 метара, 53:36.

22' Након више од минут и по, уписани су први поени у другом полувремену. Ајзеа Кенан је фаулирао Хезоњу при шуту, а Хрват је погодио оба слободна бацања, 48:29.

21' Почело је трећа деоница!

Крај друге четвртине!

20' Након 20 минута игре, Реал Мадрид "разбија" црвено-беле. На полувреме домаћи играчи одлазе са +17, 46:29.

19' Јаго Матеус заобилази Кампаца и стиже до лаких поена, 42:26.

18' Уписује се Ајзеа Кенан у листу стрелаца поготком за два, 40:24.

16' Расте предност Реал Мадрида. Прво је тројку погодио Дек, а затим Ендиај украо лопту и закуцао, 38:20

15' Серхио Љуљ је погодио далекометну тројку, а Сферопулос мора да реагује тајм-аутом, 33:18.

14' Серж Ибака снажно закуцава уз фаул. Реал поново одлази на двоцифрену предност, 30:18.

13' Спреман одговор мадриђана након тајм-аут. Џанан Муса је остао сам и погодио тројку као кап, 26:18.

12' Какав погодак Јага Дос Сантоса! Поентирао је преко Ибаке, који је направио и фаул. Јаго је био сигуран и са линије пенала, 23:16. Затим и Теодосић феноменално асистира Луки Митровићу, те црвено-бели праве 8:1 серију. Ћус Матео је позвао тајм-аут.

11' Добар напад Црвене звезде на почетку друге четвртине. Асистенција Давидовца за Гедраитиса који погађа тројку, 23:13.

Крај прве четвртине!

10' Последњи поени у првој деоници дело су Габријела Дека. Он је имао лак посао под кошем, 22:10

9' Погађа и Марио Хезоња тројку, прва двоцифрена предност за домаћу екипу, 20:8

7' Након неспортског фаула Едија Тавареса над Николом Калинићем, Звездин кошаркаш је половичан био са линије пенала, 15:8.

6' Калинић погађа тројку док је пре тога на другој страни погодио Ендиај, 13:7.

5' Разиграли су се играчи Ћуса Матеа. Поново Тавареш постиже лаке поене, 10:2. Први тајм-аут, Јанис Сферопулос га је затражио.

3' Мини серија од 4:0 за мадриђане. Кампацо је поделио две сјајне асистенције, а профитирали су Ендиаје и Абалде, 6:2.

2' Уписује се и Реал након два минута игре. Тавареш је имао зицер, одакле је био и више него сигуран, 2:2.

1' Меч у "Визинк" центру је почео! Први поени на мечу су дело плеја црвено-белих Милера Мекинтајера, 0:2.

Уочи меча:

20.12 - Џанан Муса у саставу за вечерашњи меч!

20.05 - Како Спорт Клуб сазнаје Немања Недовић пропушта дуел у Мадриду!

Црвена звезда улази у овај мегдан као лидер на табели Евролиге, са учинком од три победе и два пораза.

Реал је тренутно на половичном скору од две победе и исто толико пораза.

Јанис Сферопулос не може да рачуна на једног од најбољих играча, Џоела Боломбоја, који се повредио у АБА лиги, против Будућности.

На другој страни, Џанан Муса је неизвестан за овај дуел пошто је и он у првенству, истина шпанском, доживео повреду.

БОНУС ВИДЕО: СПЕКТАКУЛАРНА КОРЕОГРАФИЈА: Делије обојиле Арену у црвено-бело

ПА, ГДЕ СТЕ ПОШЛИ... Пољски хулигани напали српску полицију, оно што се потом десило - упамтиће добро (ВИДЕО)

Пољски навијачи важе последњих година за једне од најопаснијих у Европи, али када је Србија постала њихова дестинација - нису се провели баш како су планирали.

27. 10. 2024. у 12:26