''ДА ПОКАЖЕМО КОЛИКО СМО ДОБРИ!'' Кенан пред меч Црвена звезда - Панатанаикос
Кошаркаш Црвене звезде Ајзеа Кенан изјавио је данас да "црвено-бели" морају да одиграју добар меч против Панатинаикоса ако желе да остваре победу у седмом колу Евролиге.
ФОТО: Танјуг/АП
Кошаркаши Црвене звезде дочекаће сутра од 20 часова екипу Панатинаикоса у седмом колу Евролиге.
- Фокусирани смо на нас. Знамо да ако дођемо и урадимо свој посао, ако останемо заједно целу утакмицу и срећан сам што играмо против доброг тима, али сутра смо ми битни - рекао је Кенан на конференцији за медије.
Он је додао да је Панатинаикос велика екипа, која је прошле сезоне освојила титулу у Евролиги.
- За нас је то још једна утакмица на којој морамо да покажемо колико смо добри, јер је стварно све до нас. Ко год је наш противник морамо да играмо исто, да поштујемо план и дођемо до победе - навео је Кенан.
Црвена звезда је у среду поражена у гостима од Жалгириса (84:86) у шестом колу Евролиге, а овај меч су обележиле бројне судијске грешке на штету "црвено-белих".
- Ово је нови дан. Не можемо да променимо оно што се десило, иако желимо да променимо. Кошарка је таква, тога ће бити доста. Успона и падова и момената, које не волиш. Радимо напорно, требало је да победимо, а у таквом тренутку остављаш њима шансу да те победи. Морали смо неке ствари да урадимо боље. Идемо даље - истакао је кошаркаш Црвене звезде.
Арбитри су током напада Звезде на мечу против Жалгириса досудили техничку грешку Кенану, који је упутио шут према противничком кошу.
- Мој шут? Расправљам се са судијама стално око тога. Противничке одбране су чврсте и тешко је да могу да скочим и доскочим на истом месту. Никада не шутирам противничког играча да бих извукао прекршај у нападу. Морамо да будемо бољи у тим стварима. Да пазимо како шутирамо и где доскачемо. Већ сам то преболео, идемо даље - истакао је Кенан.
Он је прошле сезоне играо за Олимпијакос, који има велико ривалство са Панатинаикосом.
- Борим се за свој тим. Ово је велика утакмица и за нас и за њих. Немам ништа против Слукаса, борим се за свој тим, а када се утакмица заврши свако живи свој живот. Увек се такмичимо ма ко био са друге стране - истакао је Кенан.
Препоручујемо
ПЕТИ ТРИПЛ-ДАБЛ У НИЗУ? Ово може само нестварни Никола Јокић!
ОЧЕКУЈЕМО ново сјајно издање најбољег кошаркаша данашњице чији Денвер нагетси гостују ЛА клиперсима у "Интуит дому" (4.30).
19. 02. 2026. у 13:30
УКРАЈИНА ЈЕ ЗГРОЖЕНА! Повукла тотално неочекивани потез, хитно реаговао и Кремљ!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Украјине. И Пољске.
19. 02. 2026. у 19:50
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)