СФЕРОПУЛОС ИЗБАЧЕН ИЗ ТАКТА! Новинар разбеснео тренера Црвене звезде
Тренер кошаркаша Црвене звезде Јанис Сферопулос изјавио је да његова екипа није била довољно фокусирана у одбрани на утакмици Евролиге против Олимпије из Милана и да је то, уз мањак добрих идеја у нападу, био главни разлог за пораз његовог тима.

Foto: Tanjug
- Неки наши играчи нису били спремни да играју добру одбрану. Нисмо имали добре идеје у нападу. Имали смо ретке моменте кад смо били добри, али кад играш против овако талентованог тима, не можеш ништа више да урадиш - навео је Сферопулос након утакмице.
Црвена звезда је изгубила на гостујућем терену од Олимпије из Милана са 86:101, у 13. колу Евролиге.
- Знали смо да је Олимпија у доброј форми, имали су три узастопне победе и играју јако добро одскоро. Било нам је битно да се боримо у одбрани, да покушамо да их спречимо. Желели смо да будемо јако фокусирани дефанзивно, то није било довољно, неки играчи нису били концентрисани и примали смо лаке поене. Олимпија је била доста боља, нисмо могли да их зауставимо. Били смо доста спори у нападу, очекујем да ће убудуће играчи бити више спремни да играју овакав тип утакмица - додао је Сферопулос.
Грчки стручњак је потом упитан за лошу енергију играча, али и за то што су Коди Милер-Мекинтајер и Филип Петрушев већи део меча провели на клупи за резервне играче. Сферопулоса је то веома разбеснело.
- Какво је то питање? Да ли ја рачунам на њих? Ја играм са играчима за које верујем да су спремни. Не слажем се са тим да нисмо имали енергије. Имали смо енергије, али нисмо имали фокус.
Црвена звезда има шест победа и седам пораза, док Олимпија има скор 7/6.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо

РАСУЛО ПРЕД ЗВЕЗДУ! Италијан поднео оставку, Србин долази на клупу Виртуса
05. 12. 2024. у 06:14

НИЈЕ ПРОПУСТИО ПРИЛИКУ! Никола Миротић "разбио" Звезду, па урадио ово
04. 12. 2024. у 22:45

ЛАГАНО ДОЛАЗИ: Тип предлог за "сигурица тикет" са две реалне квоте
ЗА данас смо вам спремили следеће предлоге.
03. 09. 2025. у 07:30

ЛУДНИЦА! Ево шта све Србија мора сад да уради да би стигла до финала Европског првенства у кошарци 2025!
Европско првенство у кошарци, Евробаскет 2025, настављено је уз занимљиву утакмицу Србија - Турска, после чега је постало познато какав пут "орлове" селектора Светислава Пешића чека до жељеног финала.
03. 09. 2025. у 22:17

Огроман леш мистериозног бића испливао на познату плажу, сви се питају ШТА ЈЕ ТО? (ФОТО)
ЛЕШ тајанственог и огромног створења испливао је на популарну плажу Kефн Сидан на југу Велса и изненадио локалне становнике и туристе, јавља Сан.
04. 09. 2025. у 18:31
Коментари (0)