"ЈОКИЋ НЕ ТРЕБА ДА БУДЕ МВП": Америчка НБА звезда срамно напала Србина

Александар Илић
Александар Илић

01. 01. 2025. у 19:18

КОШАРКАШ Минесота Тимбервулвса и репрезентативац САД Ентони Едвардс сматра да Никола Јокић не треба да буде МВП ове сезоне, али да није заслужио то ни прошле.

ЈОКИЋ НЕ ТРЕБА ДА БУДЕ МВП: Америчка НБА звезда срамно напала Србина

FOTO: Tanjug/AP

Никола Јокић је три пута у претходне четири сезоне био најбољи играч НБА лиге, једном је то  успео Џоел Ембид, за кога су многи тврдили да то признање није зарадио игром на терену, већ му је дато како га не би освојио Никола Јокић. 

Јокић ове сезоне има учинак каријере од 31 поена, 12,9 скокова и 9,5 асистенција у просеку.

Ентони Едвардс је ипак похвалио ривала који је у данашњем дуелу два тима убацио 40 поена у победи Тандерса резултатом 113:105, сматрајући га најбољим играчем лиге. 

- Шеј је МВП. Нико не може да га заустави. Када се против њега браните један на један – можете и да одустанете у старту. Само му већ аутоматски припишите два поена, изјавио је Едвардс.

Заузео је бек и јасан став о томе ко би по његовом мишљењу требало да буде МВП. Образложио је и критеријуме који су пресудили у корист Шеја.

- Нисам сигуран да би било у реду да Никола Јокић поново буде МВП. Сматрам да Гилџус-Александер заслужује награду намењену најкориснијем играчу, он делује као прави избор за МВП, рекао је Едвардс и додао:

- Константан је и доминантан на сваком мечу. Саиграчи му препуштају лопту без имало размишљања, а он се побрине за остатак. Обожавам такве играче. Шеј је невероватан. Ако овако настави, надам се да ће он бити МВП. Искрено, мислим да је требало да буде лауреат и претходне сезоне такође, игра као да се запоседнут.

Гилџус-Александер ове сезоне просечно по мечу бележи 31,3 поена и 6 асистенција по утакмици.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014? 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО МОЖЕ ПАУНОВИЋЕВА СРБИЈА? Дуeл са европским шампионом открива прави потенцијал орлова

КОЛИКО МОЖЕ ПАУНОВИЋЕВА СРБИЈА? Дуeл са европским шампионом открива прави потенцијал "орлова"

У вечерњем термину од 21.00 на стадиону "Керамика" репрезентација Шпаније угостиће селекцију Србије у пријатељском мечу који домаћину служи као важан део припрема за Светско првенство 2026. године, док ће за "орлове" то бити велики тест и прилика да виде колико могу против најјачих селекција на планети.

27. 03. 2026. у 07:00

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (1)

ГЛЕДАЋЕМО СРБИЈУ ПРОТИВ МЕСИЈА! Сада и званично - орлови ће играти против актуелног светског првака Аргентине!