ГУДУРИЋ ПРЕД ФИНАЛЕ ЕВРОЛИГЕ: Тактика неће бити пресудна, већ жеља!

Часлав Вуковић

24. 05. 2025. у 22:23

МАРКО Гудурић ће сутра имати прилику да освоји први трофеј Евролиге. Његов Фенербахче играће у финалу против Монака.

ГУДУРИЋ ПРЕД ФИНАЛЕ ЕВРОЛИГЕ: Тактика неће бити пресудна, већ жеља!

Фото: EPA-EFE/RYAN LIM

Репрезентативац Србије сматра да ће жеља бити пресудан фактор у мечу за трофеј у најелитнијем европском кошаркашком такмичењу.

- Видећемо сутра, трудимо се да се спремимо што је боље могуће. Одрадили смо тренинг, мало састанак. Обавили тактичи део, али то неће бити пресудно у финалу, већ жеља, ко ће више да жели трофеј - рекао је Гудурић медијима у Абу Дабију.

Тим из Истанбула је у полуфиналу победио до сутра актуелног шампиона Панатинаикос, док су Кнежеви били бољи од Олимпијакоса.

- Баш смо тај део одрадили добро. Имали смо само осам или девет изгубљених лопти, то ми је у глави остало. Видели смо како је јуче Монако избацио Олимпијакос из утакмице тим притиском по целом терену. То ће бити кључ, наше изгубљене лопте и како ћемо да улазимо у нападе.

Монако је у основном делу сезоне оба пута савладао тим Шарунаса Јасикевичијуса.

- Гледали смо те утакмице против њих неке ситуације и наравно синоћ против Олимпијакоса. Искрено, није толико дуг видео био јер неће то пресудити и није лако убацити у главу толико информација. Шарас то зна боље од свих, да треба да буде што једноставније и да ставимо акценат на најбоље њихове играче.

Био је упитан и да ли је изненађен што је Монако победио екипу из Пиреја.

- Нису ме изненадили. Прошле године смо играли пет утакмица против њих. То су исти играчи, знам како су нас чували, знам колико је тешко и напорно. Сада имају и Калатеса који је био код нас прошле године. Он ради неке ствари које се не види у статистици, наравно и Тајс који им даје додатан квалитет.

Новинаре је занимало и то да ли Фенербахче у тиму има играче способне да реше финале Евролиге.

- Најбољи пример је био јуче, потенцирам тим, тимска игра. Видело се против Панатинакоса. Најџел је вукао целе сезоне, у неким утакмицама и ја, али просто није ишло синоћ. Зато су искочили Болдвин, Тарик и Ерик. Свако од нас жели да одигра што је боље могуће, да повуче, што је и нормално, али морамо и да останемо у систему тима.

За крај је открио какав је Јасикевичијус током Фајнал фора.

- Углавном је насмејан, наравно после пораза је мало дужи састанак што је и нормално, такве ствари вас и чине бољим - закључио је Гудурић.

Подсетимо, утакмица Монако - Фенербахче игра се у недељу од 19 сати у "Етихад арени" у Абу Дабију.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији

БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији

БАРСЕЛОНА ће у недељу увече покушати да настави савршену серију и дође до 12. узастопне победе у свим такмичењима када буде гостовала Реал Сосиједаду на "Аноети" у оквиру 20. кола Ла Лиге (21.00).

18. 01. 2026. у 07:40

Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.

18. 01. 2026. у 11:39

Коментари (0)

Црвено-бели караван наставио мисију - Меридиан фондација и Црвена звезда поново обрадовали малишане (ВИДЕО)