"КАЛИНИЋ СЕ САМО БРАНИО": Џон Браун се обратио навијачима Будућности пред мајсторицу
Прва утакмица између Будућности и Црвене звезде подигла је велику прашину, а увертира за трећу говори да нас чека подједнако узбудљив меч.
Фото: ЕПА
Подсетимо, пре него што је прва утакмица полуфинала АБА лиге прекинута, Никола Калинић је вратио на трибине један од предмета који је полетео према члановима гостујућег тима.
Искусни кошаркаш је због тога добио три утакмице суспензије. Меч у Морачи је настављен, Будућност је стигла до убедљиве победе, али је екипа са Малог Калемегдана и без Калинића спремила одговор и лако победила у Београдској арени.
Одлучујућа утакмица ће бити одиграна у Подгорици у недељу од 21 час, у дворани Морача у којој је ограничен капацитет као последица понашања навијача на првој утакмици.
- Много је на нас утицала прва утакмица. Заиста много. Када људи покажу непоштовање и понашају се на начине који нису спортски, не можете то да игноришете. Морате то схватити лично. И мислим да смо у другом мечу одговорили на прави начин - рекао је Џон Браун за "Меридиан спорт".
Он верује да је Калинић инстиктивно реаговао.
- Мислим да би требало да имамо право да се бранимо, без обзира на околности. Они се извуку с много тога, а лига им то дозвољава. Нисам љут на Калинића, бранио се. Али сви у дворани – и играчи и публика – морају показати бољи карактер вечерас. Можете навијати за свој тим, то је океј. Али кад пређете границу и почнете с увредама, одузимате лепоту игре.
Поручује борбени кошаркаш да на му није важна чињеница да ће се одлучујући меч играти уз смањени капацитет хале.
- За мене – не. Ја те ствари блокирам. Надам се да и саиграчи мисле исто. Идемо да одрадимо посао - закључио је Браун.
БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА
Препоручујемо
"ЈОКИЋ ЈЕ..." Бивши Николин саиграч запрепастио Амере, открио какав је Србин заиста, поменуо и Леброна
01. 06. 2025. у 09:40 >> 09:52
ПОЗНАТИ НБА ФИНАЛИСТИ: Проклетство Њујорка се наставља, Пејсерси на ово чекали 25 година
01. 06. 2025. у 08:09
ЕМОТИВНО: Тренер ПСЖ у сузама, навијачи титулу посветили његовој преминулој ћерки (ФОТО)
01. 06. 2025. у 08:26
ДОМИНАЦИЈА СЕ НАСТВЉА, ТРИПЛ-ДАБЛОВИ СЕ НИЖУ: Један је Никола Јокић!
НОВО доминантно издање Никола Јокића очекујемо на вечерашњем дуелу Њу Орлеанса и Денвера који се састају у "Смути кинг центру" два сата после поноћи.
19. 11. 2025. у 13:15
ПУТИН УПЕРИО ПРСТОМ КА ДВОЈИЦИ СРБА! "Постоје проблеми..."
Најновије вести из Русије - делимично се тичу и Србије.
19. 11. 2025. у 19:55
ТАЈ МАЛИ ЖУТ БИКИНИ: Тенисерке запалиле нет фоткама са плаже
АРИНА Сабаленка и Паула Бадоса су у жижи.
18. 11. 2025. у 11:34
Коментари (0)