ШПАНИЈА У ШОКУ! Алекс Абринес објавио крај каријере пред 32. рођендан
Шпански кошаркаш Алекс Абринес објавио је данас крај професионалне каријере, девет дана пред 32. рођендан.
FOTO: N. Paraušić
- Дошло је време да кажем збогом. После интензивног професионалног живота у којем сам прелазио етапе веома брзо, сад је тренутак да живим живот какав желим, да изаберем свој пут. А то је пре свега да проводим више времена са породицом и најближима. Кошарка, а у овом случају Барса, дали су ми све - стоји у објави Абринеса на друштвеној мрежи "X".
Абринес је у два наврата играо за Барселону у којој је одиграо 660 утакмица у свим такмичењима.
У дресу Барселоне освојио је три титуле првака Шпаније и три Купа краља. Три године је провео у Оклахоми, а био је и члан Уникахе.
Са репрезентацијом Шпаније Абринес је освојио бронзану медаљу на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру, као и бронзу на Евробаскету 2017. године у Турској.
Препоручујемо
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!
Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.
15. 04. 2026. у 07:15
Највеће појачање на свету! Цела планета прича о фудбалеру из Србије (ВИДЕО)
Најновије вести из српског спорта су више него интересантне.
21. 04. 2026. у 19:40
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)