ТОТАЛНИ ХАОС! Лука Дончић и Бонга у клинчу, Словенац побеснео на Партизановог кошаркаша (ВИДЕО)

Новости онлајн

08. 08. 2025. у 22:39

Кошаркашка репрезентација Немачке савладала је селекцију Словеније у Љубљани резултатом 103:89 у припремном мечу пред Европско првенство. Меч је обележио сукоб Дончића и Бонге средином друге четвртине.

ТОТАЛНИ ХАОС! Лука Дончић и Бонга у клинчу, Словенац побеснео на Партизановог кошаркаша (ВИДЕО)

Foto: Printskrin/Twitter/@BasketNews/Икс

Немачка и Словенија одиграли су у Љубљани занимљиву утакмицу, која у појединим моментима није имала пријатељски карактер, јер је виђен један вербални и умало физички сукоб између играча два тима.

Немци су водили током читавог меча и на крају славили.

Велики број поена виђен је у првој деоници, а звезда словеначке репрезентације Лука Дончић убацио је шест погодака у првих десет минута - на крају 29:26 за Немце.

Друга четвртина се играла у серијама. Најпре је немачка репрезентација на погон седам везаних поена Обста и два Бонге повела са 49:39, али се Словенија експресно вратила.

Овог пута, уместо Дончића, лопта је била код Препелича који је вратио резултатски егал у не тако пуној дворани у Стожицама. На полувремену је било 53:48 за Немачку.

Пред полувреме догодила се напета ситуација. Андресон је закуцао у контра нападу, а Шчука је неопрезно скочио да изблокира противника и оба кошаркаша нашла су се на паркету. Бонги је то засметало па је нешто приговорио, а у одбрану саиграча стао је Дончић.

Трећа четвртина припала је у потпуности Немцима који су тада и решили питање победника, а на крају је било 103:89.

Најефикаснији код Словеније био је Лука Дончић са 19, а код Немаца Крамер са 18 поена.

Обе репрезентације ће поново одмерити снаге, али овај пут за два дана у Немачкој.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!

Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.

23. 10. 2025. у 14:39

Коментари (0)

ВЛАХОВИЋ ОКОНЧАВА ЈУВЕОВУ КРИЗУ: Данашњи ривал старе даме је редовна муштерија српског центарфора