ЕРГИН АТАМАН "ПРОЗВАО" НИКОЛУ ЈОКИЋА! После победе над Србијом, ево шта је рекао селектор Турске!

Александар Илић
Александар Илић

03. 09. 2025. у 22:56

Кошаркашка репрезентација Србије играла је са Турском у последњем мечу "А" групе на Европском првенству. Након меча огласио се тренер Турака, Ергин Атаман.

ЕРГИН АТАМАН ПРОЗВАО НИКОЛУ ЈОКИЋА! После победе над Србијом, ево шта је рекао селектор Турске!

FOTO: FIBA.Basketball

Подсетимо, Србија и Турска одиграли су спектакуларан меч 5. кола, после чега је стратег турског тима поручио: 

- Мислим да је била једна добра утакмица на високом нивоу. Оба тима су играла на свом максимуму. Оба тима имају висок капацитет офанзиве, зато је резултат био тако висок. Шејн је играо 39 минута. Верујем да смо у последњих пет минута играли јако добро у дефанзиви, успели смо да победимо и обезбедимо прво место. Када играте против Србије која има звезде, не само Јокића него много играча то нам даје самопоуздање. Честитао сам својим играчима на агресивности и залагању, рекао је Атаман. 

О сјајном шутерском издању. 

- Кошарка се игра унутра и споља. Верујем да је Србија покушала да затвори рекет, фокусирали су се на Шенгуна, а ми смо пронашли начин да ротирамо лопту и пронађемо шутеве. Вечерас је Шејн био одличан, Осман такође. Да, верујем да смо искористили добро селекцију шута. 

Турска се често мучила у доигравању, последња медаља освојена је 2010. године. 

- Нећу рећи сада да можемо до медаље само јер смо победили Србију. Овај тим има сјајан потенцијал, играчи су мотивисани. Наш циљ, када смо стигли у Ригу био је да освојимо медаљу. Идемо корак по корак. Сада почињу прави изазови. Свака утакмица биће другачија. Морамо да одморимо и заборавимо овај сусрет. Имам добар тим и одличне играче. Знам да ви новинари волите смешне ствари. Јанакопулосов омиљени играч је Јокић, ако је гледао овај меч можда се предомислио и почео да воли Шенгуна. 

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ ТРЕНЕРСКИ ПОСАО: Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!

ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ "ТРЕНЕРСКИ ПОСАО": Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!

ОД доласка некадашњег "војника" Сер Алекса Фергусона Јунајтед игра одлично, попео се на треће место, а вечерас га очекује још један веома тежак задатак јер гостује на "Виталитију" где ће га дочекати разиграни Борнмут (21.00).

20. 03. 2026. у 07:10

ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)

ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и - спортске догађаје. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" везане су за Италију. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања. А руски председник Владимир Путин је због тога и те како одушевљен, те је решио да нестварне хероје хитно одликује. Пред једним од њих је и клекнуо.

19. 03. 2026. у 19:58

Коментари (0)

ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ ТРЕНЕРСКИ ПОСАО: Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!