ТУГА: Легенда НБА лиге преминула од рака, по једном ће га памтити

ТУЖНЕ вести долазе из НБА лиге.

ТУГА: Легенда НБА лиге преминула од рака, по једном ће га памтити

Фото Pixabay free images

Легендарни НБА кошаркаш Мајкл Реј Ричардсон преминуо је у 71. години у Оклахоми након што му је откривен рак простате. 

Шугар Реј је рођен у Лубоку, Тексасу и студирао је универзитету Монтана, а у НБА лиги је играо за Њујорк Никсе, Голден Стејт Вориорсе и Њу Џерзи Нетсе.

Био је одличан дефанзивац и прави плејмејкер, а заувек остао упамћен по томе што је први играч који је из НБА лиге доживотно суспендован због коришћења наркотика.

Потом је играо у Европи и то у сплитској Југопластици, а био је и у Виртус Болоњи код Етореа Месине па су тада кружиле анегдоте да га је Месина молио да игра под утицајем алкохола јер би тада убацивао више поена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?