ЗВЕЗДА УТИШАЛА САРАЈЕВО! Пред вечити дерби у Евролиги црвено-бели добили Босну у првом наступу у Сарајеву после 15 година

Новости онлине

08. 12. 2025. у 18:49

Кошаркаши Црвене звезде су у деветом колу Б групе АБА лиге против Босне у Сарајеву резултатом 77:86 остварили важну победу, како у такмичарском смислу, тако и у психолошком јер им следи мегдан са највећим ривалом, Партизаном.

ЗВЕЗДА УТИШАЛА САРАЈЕВО! Пред вечити дерби у Евролиги црвено-бели добили Босну у првом наступу у Сарајеву после 15 година

Photo: Bosna BH Telecom/Ednan Turalic

После 15 година Звезда је гостовала у Сарајеву, где је 2010. изгубила са 68:67, а до овог меча имала учинак од само једне победе, уз пет пораза. Овога пута је за ривала у олимпијској хаи Зетра имала екипу тренера Мухамеда Пашалића која је била у серији од четири узастопна АБА тријумфа, а притом су гости били прилично ослабљени.

Тренер црвено-белих Саша Обрадовић на овом мечу није могао да рачуна на неколико играч: због повреде леђа у тиму Звезде није било Огњена Добрића, као ни Чиме Монекеа због бола у листу, док се Јаго Дос Сантос опоравља од повреде примицача. Изунду јесте био у саставу, али стратег Београђана није желео да ризикује са прераним повратком после дужег одсуства.

Па опет, почетна петорка Звезде у саставу Милер Мекинајер, Миљеновић, Нвора, Калинић, Мотиејунас - утакмицу је "отворила" серијом од 10:0, уз две тројке америчког плејмејкера, а довољно добру одбрану да ривал из два шута уопште не добаци лопту до обруча. Међутим, за само два и по минута, уз пет поена Едина Атића, Босна је пришла на 11:12, а уз пет Ковачевићевих - повела са 16:14.

Ривали су били малтене изједначени у свим параметрима игре у првој деоници, а у другој, је Звездина одбрана прилично пореметила планове супарника.

Босниних пет изгубљених лопти за шест и по минута, уз скоро двоструко бољи далекометни шут Звезде (6/11 наспрам 3/10, тј. 54,5% - 30%), довели су до тога да Београђани поведу са дотад највећих 11 разлике, 30:41.

Било је и +12 пред сам крај првог полувремена, а и почетком другог, када се то напрасно истопило. Тада је Јанг, најбољи стрелац Босне, дао свој први кош, и то тројку, која је била прва од четири узастопних од стране домаћих. Обрадовићев тајмаут, на 53:57, донео је и бољу игру Звезде, и један оштрији дуел бившег центра Партизана Ђоке Шалића и Кодија Милера Мекинтајера, али се Пашалићева екипа није предавала. Изнова је успела да надокнади заостатак, све док мало Џаред Батлер поготком са осам метара, а мало више Дејан Давидовац једном у низу сјајних одбрана, нису одвели у последњу деоницу тимове на осам поена удаљености.

Његово закуцавање у 32. минуту донело је 62:72 на семафору, а сарајевска екипа се од тога у преосталом времену није опоравила, иако је двапут прилазила на -4, не у последња три  и по минута.

Наредни изазов за црвено-беле је "вечити дерби", који се у Евролиги игра у петак од 20.30, а домаћин је КК Партизан.

Босна - Црвена звезда, статистика

АБА лига, 9. коло

Босна - Црвена звезда 77:86 (21:24, 18:24, 23:22, 15:16)
Босна: Лопез 2, Јанг 8, Атић 7, Делалић 8, Гутић и Манојловић нису играли, Шалић 10, Јоесар 2, Вест 11, Зубац 4, Ковачевић 19, Пламер 6
Црвена звезда: Милер Мекинтајер 17п (тројке 2/5), 5ас, 2ск, 2ук, 5из, Миљеновић 5, Грејем 2, Недељковић није играо, Батлер 15п (тројке 2/4), 5ас, 3ук, 2ск, 1бл, 1из, Давидовац 7п, 3ск, 3ук, 1бл, 1ск, Калинић 2, Изунду није играо, Мотиејунас 10п, 4ск, Нвора 20п (тројке 4/7), 5ск, 5ас, 2ук, 4из, Оџелај 8п, 3ск

Табела АБА лиге - Б група

Табела АБА лиге - А група

Бонус видео: Кад је у халу ушао војни оркестар, и "делије" и "гробари" загрмели као један!

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

КРЕНУЛА МАЈЧИНИМ СТОПАМА: Ово је једина ћерка Есме Реџепове (ФОТО)