А НАКОН ШАМАРА ОД ПАРТИЗАНА! Стигле катастрофалне вести за Црвену звезду!
Црвена звезда је након болног пораза од вечитог ривала остала на скору 19-16.
Foto: Tanjug
Иако су врата доигравања и даље отворена, простор за грешку практично не постоји након победе Макабија над Ефесом - 103:89, док су снови о директном пласману у Топ 6 сада у домену теорије. И плеј-ин је под упитником.
Наиме, пораз у вечитом дербију никада није само статистички податак, а овај последњи могао би скупо да кошта кошаркаше Црвене звезде у коначном збиру најелитнијег европског такмичења. Уместо да искористе домаћи терен и зацементирају своју позицију у горњем делу табеле, црвено-бели су себи закомпликовали живот, па у последња три кола улазе са огромним притиском и дигитроном у рукама.
Ситуација у зони плеј-ина постала је алармантна. Са тренутним скором 19-16, Звезда се налази у "сендвичу" тимова који вребају сваку грешку. Највећу претњу представљају Макаби и Дубаи, екипе које су директни конкуренти за позиције које воде у наставак такмичења.
Посебно брине податак да Макаби има утакмицу мање, што им даје предност у финишу, док екипа Дубаија има бољи међусобни скор. То значи да би у случају истог броја победа на крају регуларног дела, Звезда завршила иза њих, што додатно сужава маневарски простор тиму Саше Обрадовића. Да би обезбедили сигурно место у Топ 10, црвено-белима су неопходне барем две победе у преостала три меча.
Када је реч о директном пласману у плеј-оф (Топ 6), ситуација је на ивици немогућег. Математичка нада још увек живи, али сценарио који води Звезду директно међу елиту захтева "савршену олују". Црвено-бели би морали да упишу све три победе до краја, док би тимови попут Барселоне и Панатинаикоса морали да вежу серију пораза. С обзиром на форму и квалитет поменутих екипа, Звезда више не држи судбину у својим рукама, већ зависи од туђих киксева и невероватног поклапања резултата.
Тежину ситуације најбоље је осликала конференција за медије након меча. Док је тренер победничког тима, Ђоан Пењароја, блистао од задовољства истичући да је његова екипа контролисала ритам од првог до последњег минута, Саша Обрадовић је био кратак. Видно скрхан поразом у мечу који је могао да преломи сезону, тренер Звезде се задржао тек толико да ода признање противнику пре него што је напустио салу, остављајући јавност у нагађању како ће екипа реаговати на овај психолошки ударац.
Са друге стране, Партизан је овом победом стигао до скора 15-20. Иако су црно-бели у успону форме и везали су неколико важних тријумфа, за њих је воз за Евролигашко пролеће одавно напустио станицу. Изједначивши се са Бајерном на 14. месту, екипа из Хумске ће до краја сезоне играти искључиво за престиж и што бољи коначни пласман, док ће њихове комшије са Малог Калемегдана у сваки наредни дуел улазити као у финале.
Пред Звездом су дани одлуке. Да ли ће успети да подигну главу након дербија или ће европска одисеја завршити раније него што су се навијачи надали, сазнаћемо већ у наредних десет дана.
Препоручујемо
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Навијачи Црвене звезде гледају и не верују шта се десило
20. 03. 2026. у 06:31
ЗАБОЛЕЋЕ ГА ВИШЕ ОД ПОРАЗА! Партизан на друштвеним мрежама одговорио Обрадовићу! (ФОТО)
02. 04. 2026. у 22:50
ПОГОЂЕН ПОКЕР! ЈУРИМО ПЕТИ У НИЗУ! Ево ТИП тикета за четвртак
ОВАКО нешто се не памти!
02. 04. 2026. у 06:58
АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА У СРБИЈИ! "Имају фабрику која прави Николе Јокиће!" (ВИДЕО)
Никола Јокић не само да је опчинио НБА лигу, већ је ас Денвер нагетс и кошаркашке репрезентације Србије "крив" што се Американци све више одушевљавају нашом земљом. А нарочито - српском кошарком.
02. 04. 2026. у 16:00
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (1)