ЧОВИЋ "БОЦНУО" ПАРТИЗАН: Звезда је имала девет победа, а о учинку српских играча...

ПАРТИЗАН је савладао Црвену звезду у четвртак увече (82:89) у оквиру 35. кола Евролиге, а о дербију је сада говорио и Небојша Човић, председник КСС.

ЧОВИЋ БОЦНУО ПАРТИЗАН: Звезда је имала девет победа, а о учинку српских играча...

FOTO TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ

Учинак у дербију је у емисији "Поподне" на ТВ Уна коментарисао и председник КСС, Небојша Човић, који је разочаран чињеницом да су српски кошаркаши поново имали споредну улогу на мечу Звезде и Партизана.

- Укупно је било пет српских играча - три у Звезди и два играча у Партизану. Њихов учинак је укупно, Звездини пет, а Партизанови три, то је осам поена, на укупан број кошева. То је од 171 коша који је постигнут, српски учинак 4,7%. У Звезди је нешто већи, 6,1%, а у Партизану је 3,4%. Зашто ово пратимо, зато што то код нас, када је Савез у питању, аналитика наше кошарке изазива забринутост. Ако немате пуно играча у Звезди и Партизану, онда се пале црвена светла, за једну, две, три године, шта ћете имати у репрезентацији - рекао је Небојша Човић.

Потом је "пецнуо" Партизан, нагласивши да Звезда и даље има девет везаних победа у њиховом ривалству. Ипак, похвалио је Ђоана Пењароју...

- Још је испод девет узастопних, 9:0 Звездиних. Чини ми се да је 2024/25 било девет комада за редом. А у Евролиги... Партизан од кад је дошао нови тренер Ђоан Пењароја подиже своју форму. Морам да вам кажем, ако нешто значи, било ми је задовољство да гледам како Партизан игра, не зато што Звезда губи, него како играју, када склонимо навијачке страсти са стране. Задовољство ми је било како је Пењароја водио екипу. Звезда има киксеве, два против Партизана, против Бајерна, а први кикс од Партизана у никад горој ситуацији тад они нису били. Ово није била никад гора и тежа сезона Партизана. Сада постаје драж АБА лига, јер ништа више не значи, сви имају лиценце, надам се да ће они отићи на пет година. Сад она постаје "вадилица", да се нешто освоји. Сада имамо њу и КЛС, скраћену, таква, каква је.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?