Бертансово НЕ наставку НБА лиге
Кошаркаш Вашингтона Давис Бертанс пропустиће остатак сезоне у НБА лиги.

фото: ЕПА
Бертанс ће постати неограничени слободан агент на крају сезоне и очекује се да ће потписати велики уговор као један од најбољих тројкаша НБА лиге.
Његову одлуку да пропусти такмичење које ће крајем јула почети на имању Волта Дизнија на Флориди, прво је пренео И-Ес-Пи-Ен (ЕСПН), а затим је анонимни извор ту вест поврдио агенцији Асошиејтед прес.
У првој сезони у Вашингтону, где је дошао прошлог јула, Летонац је у просеку постизао 3,7 тројки по утакмици пре него што је сезона прекинута 11. марта због пандемије корона вируса. Он је иза линије имао шут од 42,4 одсто.
У сезони 2019/2020 постигао је 200 тројки у 54 меча.
Пре него што је сезона прекинута, 27-годишњи бивши кошаркаш Партизана у просеку је по утакмици постизао 15,4 поена, уз 4,5 скока и 1,7 асистенцију.
Према правилима које су добили клубови, Визардси ће моћи да доведу замену за Бертанса, који ће бити заведен као "изузет играч", што значи да губи плату, али да против њега неће бити покренут дисциплински поступак након што је одлучио да не игра.
НБА лига ће се наставити 31. јула учешћем 22 од 30 екипа у Орланду.

ВЛАХОВИЋ ЗА ПРЕКИД ЈУВЕОВЕ ЦРНЕ СЕРИЈЕ: Реал Мадрид је у одличном ритму, а низ победа код куће улива страх у кости свим противницима
Реал Мадрид и Јувентус састају се у великом европском класику који увек носи посебну тежину, без обзира на форму или тренутни положај у групи.
22. 10. 2025. у 08:34

ЂОКОВИЋ ДОНЕО ШОК ОДЛУКУ: Ово је мало ко очекивао пред крај сезоне
Новак Ђоковић једонео одлуку која ће многе разочарати.
21. 10. 2025. у 20:03 >> 21:47

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)