НБА: Мајами на корак од великог финала

Бета

24. 09. 2020. у 08:30

КОШАРКАШИ Мајамија повели су са 3:1 против Бостона у финалу плеј-офа Источне конференције у НБА лиги, пошто су ноћас победили са 112:109.

Фото АП

Мајами је предводио Тајлер Хиро клупским рекордом у плеј-офу за "рукија" од 37 поена, а имао је и шест скокова и три асистенције. Из игре је шутирао 14/21, убацио је пет "тројки" из 10 покушаја и постао тек други 20-годишњак који је у плеј-оф утакмици НБА лиге постигао најмање 37 поена.

Пре њега то је успело Меџику Џонсону, који је постигао 42 поена у шестој утакмици НБА финала 1980. године играјући за Лос Анђелес Лејкерсе против Филаделфије.

"Добро се осећам због тога. Чека нас још посла, водимо са 3:1", рекао је Хиро.

Џими Батлер победи је допринео са 24 поена и девет скокова, Горан Драгић са 22 поена, пет скокова, три асистенције и две украдене лопте, а Бем Адебајо са 20 поена и 12 скокова.

У екипи из Бостона најефикаснији је био Џејсон Тејтум са 28 поена, које је постигао у другом полувремену. Он је имао и девет скокова, четири асистенције и три блокаде. Џејлен Браун утакмицу је завршио са 21 поеном и девет скокова, Кемба Вокер са 20 поена, а Гордон Хејворд са 14 поена и седам скокова.

Бостон је у последњој четвртини успео да надокнади двоцифрени заостатак, а 16 секунди пре краја "тројком" Брауна пришао је на 104:107. Хиро је 2,1 секунду пре краја убацио два слободна бацања и обезбедио победу.

"Нисам постигао ниједан поен у првом полувремену. То је неприхватљиво. Знам да морам да играм боље", рекао је Тејтум.

Мајами је 12. пут повео са 3:1 у серији плеј-офа која се игра на седам утакмица и сваки пут је прошао даље.

Екипи је потребна још једна победа за пласман у велико финале, а пета утакмица на програму је између петка и суботе.

СРПСКИ ТРЕНЕР БЛИЗУ ПРВОГ ТРОФЕЈА! Има одличну шансу да међународну каријеру започне освајањем Суперкупа!

ДОСКОРАШЊИ тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић ће ове сезоне започети своју европску одисеју, преузео је Макаби из Тел Авива, а прву прилику за трофеј имаће већ данас јер се његов нови клуб од 19 часова састаје са имењаком из Петах Тикве у Суперкупу Израела на "Блумфилд стадиону".

15. 07. 2024. у 07:30

ШТА ЋЕ РЕЋИ НОВАК ЂОКОВИЋ КАД ИХ ВИДИ? Овако су аустралијски пливачи дошли у Париз на Олимпијске игре (ВИДЕО)

Пливачка репрезентација Аустралије стигла је у Париз, како би се адаптирала и на временску зону и климатске услове пред почетак Олимпијских игара, а тај долазак - многима је привукао пажњу.

15. 07. 2024. у 15:44