КРЕЋЕ КЛС: Помажу држава и КСС
ДАНАС почиње Кошаркашка лига Србије са 16 клубова, а с новом сезоном крећу и нови финансијски проблеми за клубове који већ годинама једва састављају крај са крајем.
ФОТО: Архива
Вирус корона веома је утицао на финансијско стање тимова, не само у нашој земљи већ и у целом свету, због тога је Кошаркашки савез покушао да што више олакша предстојећу сезону.
Кошаркашки савез Србије и КЛС усвојили су "ковид протокол", који подразумева обавезно тестирање пре почетка такмичења, а касније само по потреби.
Сваки клуб је добио по 20 бесплатних PCR тесова, што није мала уштеда ако узмемо у обзир да један тест кошта 6.000 динара, а те трошкове је покрила држава. Савез је направио још један уступак клубовима, јер их је ослободио годишње таксе која износи 1.600 евра по екипи.
Такође, велики ударац биће и одсуство публике за коју се не зна када ће поново крочити у дворане.
ПАРОВИ 1. кола, данас: Дунав - Младост (19.00). Сутра: Златибор - Н. Пазар (18.00), Раднички - Вршац (18.30), Тамиш - Слога (19.00), Колубара - Напредак (19.30), Пирот - Београд (19.30), Металац - Динамик (19.30), Војводина - Слобода (20.00).
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ЦРНО-БЕЛИ СПРЕМНИ ЗА НОВУ СЕЗОНУ: КК Партизан пушта у продају навијачке картице
24. 09. 2020. у 13:43
ЧАЧАНИ СПРЕМНИ ЗА ПОЧЕТАК СЕЗОНЕ: Борац бољи од Волунтарија у припремном мечу
23. 09. 2020. у 22:31
ПОВРАТАК НА ВРХ ИЛИ ЈОШ ЈЕДАН НЕПРИЈАТАН УДАРАЦ? ПСЖ тражи реакцију против неугодних дога на "Парку принчева“
Париз сен Жермен ће у петак увече имати прилику да се бар привремено врати на прво место Лиге 1, али задатак није ни мало једноставан јер у престоницу стиже увек опасни Лил.
16. 01. 2026. у 07:30
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН, НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ: Роџер Федерер "сахранио" Новака Ђоковића
Најновије вести из тениса тичу се Аустралијан опена.
15. 01. 2026. у 20:15
НАЉУТИО И РУСЕ: "Милановићев коментар је врло провокативан у тренутним околностима"
РУСКИ амбасадор назвао је "провокативном" идеју хрватског председника.
17. 01. 2026. у 11:32
Коментари (1)