СРБИЈИ ПРЕТИ ТРАГЕДИЈА: Ово "орлови" морају да ураде уколико желе на Европско првенство
Истина, све је и даље у рукама изабраника Игора Кокошкова, али уколико тим тренера Фенербахчеа не почне да побеђује (већ у понедељак против Финске, 18), лоше нам се пише.
ФОТО: ФИБА
Наиме, лако се може десити да Орлови остану без Европског првенства, иако три од четири селекције у групи иду на финални турнир Шампионата Старог континента.
Прецизније, ако Финска победи Грузију, ситуација ће се умногоме закомпликовати у нашој групи.
Грузини после два кола имају максималан скор (2-0) и држе лидерску позицију, а потенцијалном победом Финске обе репрезентације би дошле на две победе и пораз, па би делиле прво и друго место.
У том случају, Србија би "дотакла дно" и пала на последњу позицију (једина не води на ЕП), јер после пораза од Сајџија имају скор 1-2, али су Швајцарци у бољем положају због победе над изабраницима Игора Кокошкова.
Орловима након дуела са Финском, у фебруару следе мечеви са Грузијом и Швајцарском. Евентуална два пораза од Грузина и Швајцараца, могла би да Србију избаце са Евробаскета.
(Србија данас)
Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку
Препоручујемо
МИСТЕРИЈА ПЕТРУШЕВ: Мишковић се огласио око изостанка Филипа Петрушева
28. 11. 2020. у 18:04 >> 18:06
КРАХ СРБИЈЕ: Шутерска клиника Швајцарске за наук "Орловима"
28. 11. 2020. у 14:59 >> 17:37
"КЕЦ" НА БАЛАИДОСУ: Победа враћа Селту на место које води у Европу идуће сезоне
СЕЛТА и Осасуна отварају 23. коло Ла Лиге дуелом у Вигу пред пуним трибинама "Балаидоса" (21.00), где домаћин тражи повратак на победнички колосек и останак у борби за Европу.
06. 02. 2026. у 07:30
РУСИЈА У ШОКУ: Овоме се није надала! Ево шта су Енглези управо урадили Русима!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Енглеске. И то баш на почетку великог догађаја, а од данс је у току спектакл - Зимске олимпијске игре 2026.
06. 02. 2026. у 17:00
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (1)