САША ОБРАДОВИЋ: Договор је био да се прави фаул...
ТРЕНЕР кошаркаша Црвене звезде Саша Обрадовић изјавио је да је план био да се у последњем нападу у мечу против Будућности прави фаул.

Фото архива ВН
Црвено-бели су у недељу поражени први пут у АБА лиги ове сезоне, пошто је Будућност у Београду славила 67:65 у 9. колу регионалног такмичења.
На 27 секунди пре последњег звука сирене, подгорички тим је имао напад, а "питање свих питања" псоле утакмице било је зашто Црвена звезда није правила фаул.
"Договор је био да се прави фаул. Тачан план је гласио, замка, да пробамо да украдемо лопту, па ако то не успемо, једном, два пута, да онда правимо фаул. На крају, нико га није направио. У сваком случају, информација са клупе је била јасна и прецизна", рекао је Обрадовић за Спортски журнал.
Обрадовић је објаснио и зашто план није успешно реализован.
"Пад концентрације, умор... Највише ме боли што то није први пут, што се исте и сличне грешке понављају. Када се погледа колико смо утакмица изгубили у последња два, три минута, то доноси додатну фрустрацију. А, тактички смо мењали, прилагођавали се...", навео је Обрадовић.
Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку
Препоручујемо

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили три пара из лига петица.
29. 09. 2025. у 07:00

АМЕРИ ЗАТЕЧЕНИ! Никола Јокић дошао на конференцију пред старт НБА сезоне, а причао им о Пешићу, брату, храму, ко му је непријатељ у екипи...
Никола Јокић је први пут откако је за Србију играо на Евробаскету 2025 изашао пред америчке новинаре и... мало је рећи да је та конференција за штампу Денвер нагетса пред почетак НБА сезоне била занимљива.
29. 09. 2025. у 20:06

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)