ПЕНГОС ПОЧЕО, РИВЕРС ЗАВРШИО: Катастрофа Звезде у Русији

22. 12. 2020. у 17:29 >> 19:55

Кошаркаши Црвене звезде поражени су убедљиво од домаћег Зенита у 16. колу Евролиге 98:69.

Риверс је био најефикаснији играч у победничком тиму са 23 поена и индексом 26, Кевин Пенгос, који је највећи кривац што је Звезда заостала у старту, убацио је 17, од чега 15 у првом полувремену.

- Коначно сам добио шутерски осећај. Имали смо на тренутке поремећен фокус, али треба да будемо поносни на крају - рекао је Кејси риверс који је у другом полувремену убацио седам тројки из осам покушаја.

О'Брајент је убацио 13, Давидовац 10, а Огњен добрић девет за нашег шампиона.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

98:69 - КРАЈ - Пораз Звезде у Санкт Петерсбургу!

93:63 - Зубков погађа за три, Волден узвраћа, али прекасно.

90:60 - Седма тројка Риверса, који је све поене постигао у другом полувремену - 23.

87:58 - Тројка Понитке за плус 29 на конту Руса.

82:56 - Риверс је почео да се шета кроз одбрану нашег шампиона.

74:54 - Кејси Риверс отвара последњу четвртину тројком, одмах затим Томас на асистенцију Берона враћа плус 20 домаћима.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

69:54 - Кино Колом постиже прве поене у дресу српског шампиона. Прво двојку, па у наредном нападу и тројку.

65:49 - Тек друга тројка Звезде, прва у другом полувремену. Погодио је О'Брајант.

65:46 - Куриџа не користи додат6но бацање, а у наредном нападу Зенита прави фаул којим звезда излази из бонуса. Томас је сигуран

59:42 - Трећа тројка Кејсија Риверса и Звезда је опет у проблему...

56:42 - Зенит тројкама враћа осетнију предност на старту другог полувремена.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

48:37 - Мало је недостајал ода Звезда смањи на минус осам, али је Симоновић промашио последњи шут у првом полувремену. Добрић са девет и О Брајент са седам поена предводе напад Звезде. Код домаћих најефикасније Пенгос са 15 и Берон са 11 поена.

48:35 - Одмах после првог, уследио је и други тајм-аут руске екипе. Звезда је реализовала напада, а Симоновић одмах потом изнудио фаул у нападу. Звезда је смањила на минус 13.

48:33 - Ћави Пасквал узима тајм-аут после серије Звезде од 6:0.

48:27 - Друга тројка Берона. Немилосрдан је према бившем клубу.

45:25 - Зубков је промашио две тројке у два узастопна напада, иначе би предност руске екипе била још осетнија.

44:22 - Добрић (7) и Симоновић (4) постигли су половину Звездиних кошева, с тим што је Добрић једини играч Звезде са више од једним успешним шутом из игре.

43:19 - Први поени Матеуша Понитке, тројка.

40:16 - Берон погађа прву тројку, укупно осми поен бившег кошаркаша Звезде за рекордну предност Зенита од плус 24!

37:16 - Наставља се прича из првих десет минута. Пенгос одмара, али његову улогу преузимају остали играчи руске екипе.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

30:12 - Зенит је решио прву четвртину у своју корист са плус 18. Мораће Звезда много боље у нападу, а у одбрани да се нађе начин како зауставити Пенгоса.

28:12  - У последњи минут прве четвртине улази се са плус 16 за Зенит.

21:11 - Није дуго требало Зениту да врати двоцифрену предност. Одлази се на други тајм аут два минута пре краја.

16:11 - Пенгос је вечерас незаустављив, али Ускоковић држи прикључак.

14:9 - Мини серија Звезде којом су црвено-бели преполовили почетно вођство руске екипе.

14:2 - И опет Пенгос за три!

11:2 - Пенгос је за три минута постигао осам бодова и предност домаћих се увећава.

6:0 -Зенит отвара утакмицу са две тројке, а црвено-бели нервозном игром су прокоцкали прва три напада.

Меч у дворани Сибур арена био је под знаком питања због позитивних случаја Ковид-19 инфекције у редовима црвено-белих, али после другог тестирања и лабораторијских анализа, честице вируса су пронађене код једног неименованог играча, тако да по правилнику такмичења, не постоји препрека да се меч у Русији одигра.

Звезда у овај дуел улази после тријумфа над Валенсијом у прошлом колу, појачана за два имена у односу на тај меч - Ленгстона Хола, који се опоравио од повреде, и Кино Колома, за кога се очекује да дебитује у дресу београдског тима.

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН који живи са супругом и дететом на селу написао је на друштвеним мрежама да месечно троши између 2.000 и 2.500 евра. Објаву је поставио јер је, како каже, приметио да многи троше мање од њега, и то у граду, и занимало га је да ли у нечему претерује.

04. 10. 2024. у 18:13