ПАПА ФРАЊА БЛАГОСЛОВИО ХОУКСЕ: Атланта поклонила дрес са бројем 1 поглавару Римокатоличке цркве

Оља Мркић

16. 01. 2021. у 16:33

АМЕРИКАНЦИ су у четвртак прославили Дан Мартина Лутера Кинга, убијеног борца за права афро-американаца, који је рођен 15. јануара 1929. године у Атланти.

ПАПА ФРАЊА БЛАГОСЛОВИО ХОУКСЕ: Атланта поклонила дрес са бројем 1 поглавару Римокатоличке цркве

Tviter printskrin

Атланта хоукс, НБА лигаш из највећег града Џорџије, обележила је овај датум израдом специјалног дреса на коме су уместо уобичајеног имена града или клуба стајали иницијали доктора Кинга, убијеног 1968. године у Мемфису.

На полеђини дреса исписана је енглеска верзија имена папе Фрање коме је дрес поклоњен, након што је посетио клуб  и разговарао са играчима о људским правима.

Поглавар Римо-католичке цркве благосовио је и потписао дрес, што значи да ће се вероватно ускоро појавити на некој аукцији или ће бити изложен као експонат у музеју.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ЗА ПРЕКИД ЈУВЕОВЕ ЦРНЕ СЕРИЈЕ: Реал Мадрид је у одличном ритму, а низ победа код куће улива страх у кости свим противницима

ВЛАХОВИЋ ЗА ПРЕКИД ЈУВЕОВЕ ЦРНЕ СЕРИЈЕ: Реал Мадрид је у одличном ритму, а низ победа код куће улива страх у кости свим противницима

Реал Мадрид и Јувентус састају се у великом европском класику који увек носи посебну тежину, без обзира на форму или тренутни положај у групи.

22. 10. 2025. у 08:34

Коментари (0)

ЂОКОВИЋ ДОНЕО ШОК ОДЛУКУ: Ово је мало ко очекивао пред крај сезоне