УМАЛО ОД ГОТОВОГ ВЕРЕСИЈА: Партизан савладао Борац у неизвесној завршници

А. Илић

11. 02. 2021. у 18:30 >> 21:09

КОШАРКАШИ Партизана играће у полуфиналу Купа Радивој Кораћ. Они су у четвртфиналу савладали Борац резултатом 76:72 (20:16, 20:16, 22:17, 14:23)

Занимљиво је да је ово прва победа црно-белих над Чачанима који су у АБА лиги два пута савладали "парни ваљак".

Партизан је од почетка меча водио, иако црно-беле на почетку меча није служио шут за три поена.

Ипак, збили су своје редове, те одличном одбраном, а како је време одмицало и све бољим шутем за три, успели су да дођу до предности од 15 поена на осам минута пре краја.

Ипак, све добро су прокоцкали у завршници када су дозволили Борцу да дође до неизвесне завршнице. Пола минута пре краја било је 74:72 за црно-беле.

Партизан ће у полуфиналу играти против победника меча Црвена звезда - Раднички Крагујевац који почиње од 21 час, а чији ток можете да пратите ОВДЕ

КК Партизан - КК Борац 76:72 (20:16, 20:16, 22:17, 14:23)

КК ПАРТИЗАН: Мика 15, Пејџ 8, Дангубић 12, Јарамаз 11, Величковић 4, Загорац, Перкинс 9, Јанковић, Томас 7, Трифуновић 8, Мозли 2

КК БОРАЦ Милетић 10, Неранџић 7, Новаковић 9, Џоунс 14, Чарапић 8, Тортон 7, Смит, Ћурчић, Санадзе 4, Гавриловић 7, Кочовић, Тодоровић 6

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА -  20:16, 20:16, 22:17, 14:23

40. МИНУТ - Неспортски фаул Партизана, Тодоровић погађа два бацања, долази Борац на минус четири. Новаковић погађа за 74:72, 30 секунди пре краја. Бранио је Борац последњи напад. Перкинс погађа на осам секунди пре краја Одбранио се Партизан и дошао до полуфинала 76:72.

39. МИНУТ - Јарамаз погађа са пенала за плус осам црно-белих.

38. МИНУТ - Шутира са велике удаљености Јарамаз, промашује, мика се бори за лопту, промашује тројку и Пејџ, на крају до лопте долази Томас, који је поново био половичан са пенала, а на другој страни лопту краде Јарамаз.

37. МИНУТ - Џоунс поенима са пенала смањује дефицит Борца на само пет поена 71:66. Нерезонски пас Мике краду играчи Борца лопту.

35. МИНУТ - Половичан је био томас са пенала. Борац поново силази на седам поена.

33. МИНУТ - Торнтон даје тројку и приводи Борац на -10, али Дангубић одмах враћа! Крилни кошаркаш црно-белих погађа за три четири од пет.

32. МИНУТ - Пејџ је промашио кош, Борац искористио једно бацање, а онда Перкинс поново прави фаул, трећи Партизана за само 40 секунди, да би Џонс погодио са полудистанце. Поправио је Борац одбрану, али Јарамаз из даљине, из дриблинга погађа тројку! 65:52

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА - 20:16, 20:16, 22:17

30. МИНУТ - Одлично Партизан завршава трећу четвртину. Имају црно-бели предност 62:49

22. МИНУТ - Отвара тројком Партизан трећу деоницу. То је четврта тројка црно-белих из 15 покушаја.

27. МИНУТ - Уписује нову тројку Партизан, постигли су их црно-бели више у трећој деоници него у првом полувремену. Погодио је Перкинс, потом су играчи Саше Филиповског одиграли добру одбрану, фантастично је потом Перкинс додао до Томаса који је био фаулиран.

26. МИНУТ - Коначно нова тројка Партизана, друга Трифуновића, Партизан стиже до + 11, у наредном нападу нови поени за црно-беле након добре одбране. Погодио је Рашон Томас.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА - 20:16, 20:16

20. МИНУТ - Пејџ након лепе акције шутира за три. Неуспешни су црно-бели, који шутирају 3 од 13 за три. Партизан на плус осам (40:32)

19. МИНУТ - При крају четвртине Маркус Пејџ је поготком прекинуо серију од неколико изгубљених лопти са обе стране за 36:32, да би Величковић био прецизан са линије слободних бацања и Партизан је отишао на

18. МИНУТ - Не иде Јарамазу шут за три. При резултату 34:32 промашио је тројку, док са друге стране прекида Величковић контру. Потом краде Јарамаз лопту, али добра одбрана Тортона.

16. МИНУТ - На срећу Партизана Мика је био сјајан и са 11 поена четири минута пре краја друге четвртине држао је своју екипу на резултатској дистанци 32:28.

12. МИНУТ - Нешто лошије почела је друга четвртина, Борац је постигао два поена, док Партизан тек након два минута долази до тројке преко Пејџа.

15. МИНУТ - Борац је наставио да погађа са линије за три поена, а Чарапић и Гавриловић су са две тројке изједначили резултат на 28:28.

ПРВА ЧЕТВРТИНА -  20:16

10- МИНУТ - Џоунс је промашио два од три бацања, са друге стране одличан Томас, Партизан контролише скок. Губи у последњим секундама лопту Перкинс

7. МИНУТ - Погађа тројку Неранџић, одмах у следећем нападу одговара Дангубић. Већ у следећем нападу Чарапић је два пута прецизан са пенала. 18:15.

5. МИНУТ - Новаковић погађа другу тројку за Борац, одговара тројком Трифуновић. Пет поена младог Трифуновића у низу.

4. МИНУТ - Брајс Џонс је уписао прве поене, Борац на 10:7.

2. МИНУТ - Партизан брзо долази до предности 6:0. Расположен је био Ерик Мика, уз Огњена Јарамаза. Погодио је  Чарапић тројку за Чачане,  а потом са још четири поена Мика долази до осмог поена, а Партизан до 10:5.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН који живи са супругом и дететом на селу написао је на друштвеним мрежама да месечно троши између 2.000 и 2.500 евра. Објаву је поставио јер је, како каже, приметио да многи троше мање од њега, и то у граду, и занимало га је да ли у нечему претерује.

04. 10. 2024. у 18:13