РАДОЊИЋ ПРЕД ПАРТИЗАН: Чека нас меч специфичне тежине, играчи морају да дају максималан допринос

Часлав Вуковић

13. 03. 2021. у 16:14

КОШАРКАШИ Црвене звезде дочекују Партизан у недељу од 19.30 у 21. колу АБА лиге. Очекивња пред овај меч изнели су Дејан Радоњић и крилни играч Дејан Давидовац.

РАДОЊИЋ ПРЕД ПАРТИЗАН: Чека нас меч специфичне тежине, играчи морају да дају максималан допринос

Фото: Драгана Стјепановић

Црвено-бели улазе расположенији у овај дуел. Победили су најпре Сплит у регионалном такмичењу, а потом и Химки у Евролиги и тако прекинули серију од осам везаних пораза у елити.

Стратег клуба са Малог Калемегдана истиче да вечити дерби има специфичну тежину.

- Утакмице Црвене звезде и Партизана увек имају специфичну тежину, ми смо у жестоком ритму, и уз то, исти ритам нас очекује и у наредном периоду и након утакмице са Партизаном. Осим специфичне тежине, и Партизан и ми имамо додатне разлоге да дамо наш тренутни максимум. Немамо капитена Бранка Лазића за утакмицу са Партизаном, али остали играчи зато морају да буду спремни да дају максималан допринос - рекао је Радоњић.

Давидовац се сложио са тренером и нагласио да екипа полако хвата жељени ритам.

- Дерби утакмице увек имају своју специфичност и набој, добро се познајемо јер ће нам бити трећа утакмица у сезони. Да не користим фразе, заиста није важна ни тренутна форма, ни тренутне амбиције. Нама је заиста било тешко у претходном периоду, момци који су били ван екипе су нам много недостајали у сваком смислу, а утакмица је било баш пуно. Полако се комплетирамо, мада нећемо имати капитена у недељу на паркету. Хватамо ритам, и желимо да наставимо да се подижемо као тим. Очекујем велику борбу и наш максималан ангажман - истакао је Давидовац.

Ово ће бити 44. дуел црвено и црно-белих у регионалном такмичењу, а тренутни скор је 22-21 за Звезду.

Подсетимо, црвено-бели су ове сезоне славили у оба дербија и то једним поеном разлике.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РЕАЛ У ПРОБЛЕМУ, СЕЛТА САЊА НОВИ УДАРАЦ: Небескоплави јуре дуплу победу над Мадриђанима!

РЕАЛ У ПРОБЛЕМУ, СЕЛТА САЊА НОВИ УДАРАЦ: "Небескоплави" јуре дуплу победу над Мадриђанима!

"КРАЉЕВИЋИ" долазе у Виго после два узастопна лигашка пораза, док је Селта у серији победа и верује да на "Балаидосу" (21.00) може поново да изненади великог ривала као што је учинила у првом делу сезоне (2:0).

06. 03. 2026. у 07:00

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран

Након што су Сједињене Америчке Државе и Израел ивршили напад на Иран, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе, десила се једна потпуно несвакидашња ствар.

06. 03. 2026. у 12:52

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

200.000 РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Yettel bank прославља 200.000 Bank MAX корисника