САВИЋ И ЗВАНИЧНО: Да се Партизан врати на старе стазе!

Оља Мркић

16. 03. 2021. у 12:14 >> 12:42

ЛЕГЕНДАРНИ кошаркашки репрезентативац Зоран Савић од данас је и званично нови спортски директор КК Партизан.

САВИЋ И ЗВАНИЧНО: Да се Партизан врати на старе стазе!

Фото: Н.Скендерија

Место спортског дирекора клуба из Хумској остало је упражњено након одласка Николе Лончара почетком фебруара, а Савић је данас званично представљен у београдском хотелу Радисон у присуству председника црно-белих Остоје Мијаиловића.

- Хтео бих да се захвалим Остоји на указаној прилици и могућности да радим у Партизану. Не бих се освртао на резултате, већ бих хтео да причам о будућности и мојој визији Партизана. Желео бих да се Партизан врати на своје место и на старе стазе, да искористимо тај бренд Партизана. Нису проблем ни странци ни домаћи играчи већ морамо да размишљамо о томе да саставимо екипу од играча који имају тај дух и знају шта је дух Партизана. У неком тренутку све крене низбрдо, тако и ова сезона Партизана", рекао је Савић.

Савић је са репрезентацијом учествовао на пет великих такмичења и освојио Светско првенство 1990. године у Аргентини, три злата на Европским првенствима (1991, 1995 и 1997. године), као и сребрну медаљу на Олимпијским играма 1996. године у Атланти.

У клупској каријери наступао је за Ласту из Чапљине, Челик, Југопластику, Барселону у два мандата, ПАОК, Реал Мадрид, Виртус, Ефес и Фортитудо.

Освојио је бројне клупске трофеје, од чега три пута Евролигу, два пута са Југопласитиком и једном са Виртусом.

Након завршене играчке каријере обављао је функцију генералног менаџера у Фортитуду и Барселони.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АКО ДОБИЈЕМ МАКСИМАЛУ КУПИЋУ ТИ БМВ! Нестварне кладионичарске приче Милана Ђурице (ВИДЕО)

АКО ДОБИЈЕМ МАКСИМАЛУ КУПИЋУ ТИ БМВ! Нестварне кладионичарске приче Милана Ђурице (ВИДЕО)

"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

30. 06. 2025. у 14:00

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну Боже правде! (ВИДЕО)

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)

Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.

29. 06. 2025. у 18:52

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН АКЦИЈЕ ЗА КЛИМУ: Најтоплија година до сада