ФАНТАСТИЧАН МЕЧ У ЖЕЛЕЗНИКУ: ФМП срушио Морнар, Барани промашили тројку за победу

СЈАЈАН меч одигран је у Железнику. ФМП је победио Морнар са 94:92 у 24. колу АБА лиге.

ФАНТАСТИЧАН МЕЧ У ЖЕЛЕЗНИКУ: ФМП срушио Морнар, Барани промашили тројку за победу

ФОТО: КК ФМП/АБА лига

Овај сусрет био је важан за оба тима, у њега су ушли са различитм амбицијама. "Пантери" се боре за опстанак, а Барани за плеј-оф регионалног такмичења. На крају разлога за славље имао је домаћи тим.

Састав Вање Гуше одиграо је фантастично прво полувреме, посебно у нападу што показује и резултат након 20 минута кошарке - 60:45.

Ипак, изабраници Михајла Павићевића су се скупили на паузи и изашли на паркет са много више сампоуздања. Одиграли су гости невероватно трећи период, добили га са 10:27.

Играло се од тог момента кош за кош до средине четврте четвртине када је ФМП опет отишао на плус 10 - 89:79. Морнар је и на то имао одоговор, увео је утакмицу у неизвесну завршницу.

Тројку за црногорски клуб су промашили најпре Јеремић и Нидам, потом је на другој страни поентирао Шешлија за 94:92, а онда је у последњем нападу на утакмици Ајзеа Вајтхед био непрецизан ван линије 6,75.

Најефикаснији у победничком тиму био је Филип Човић са 26 поена, пратио га је Немања Ненадић који уписао 21. На другој страни Ајзеа Вајтхед је меч завршио са 25 поена, док је Дерик Нидам додао 16.

ФМП сада има учинак 9-14, а Морнар 17-6.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу

РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу

После неочекиваног ремија против ДР Конга на старту Светског првенства, Португал ће у другом колу групе "К" против Узбекистана на "НРГ стадиону" у Хјустону тражити прву победу која би значила велики корак ка нокаут фази.

23. 06. 2026. у 06:30

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

Светско првенство је подигнуто на виши ниво уз ове бонусе и поклоне