ЕМОТИВНИ ЏОРДАН СЕ СЛОМИО: Не могу да избришем те поруке! Летећи Мајкл открио последњу преписку са Брајантом
ЛЕГЕНДАРНИ Коби Брајант ће у суботу после неколико месеци одлагања због корона вируса, бити и службено примљен у Кућу славних, а њега ће на церемонији у кошаркашку бесмртност увести његов претходник, идол и "велики брат" Мајкл Џордан.
ФОТО: ЕПА
Џордан, који је био Кобијев ментор и велики пријатељ, још чува поруке на мобилном телефону које му је некадашњи кошаркаш послао пре смрти. Како каже, понекад их погледа и нема намеру да их избрише.
- Мислио сам да ћу бити мало нервозан када будем представљао Кобија у Кућу славних, али сам схватио да не могу да будем нервозан јер показујем емоције према неком кога сам апсолутно волео - рекао је легендарни кошаркаш Булса.
Њихов последњи разговор био је 8. децембра 2019. године, месец и по дана пре трагедије. Брајант му се јавио како би прокоментарисао текилу коју му је Џордан послао.
- Ова текила је изврсна, невероватна - написао је Коби мислећи на флашу алкохолног пића које му је послао Џордан ради промоције.
- Хвала ти, брате - одговорио је Џордан.
- Да, господине. Како породица? - упитао га је Коби.
- Сви су добро. Твоји? - упитао је Мајкл.
- Све је добро - узвратио је Брајант.
Фото архива ВН
- Надам се да ћемо се ускоро видети, тренеру Коби. Срећни празници - додао је Џордан, а Коби одговорио:
- Срећно и теби, човече. Баш сам сад на клупи, разбијамо, водимо 45:8 - последња је Кобијева порука у преписци, пренео је "Индеx".
Тачно 11 дана касније Брајант је и службено номинован за "Кућу славних", а 49 дана после је трагично погинуо.
Џордан је за "ЕСПН" испричао да се пре шест месеци чуо са Ванесом Брајант и да је она исказала жељу да управо легендарни кошаркаш не церемонији "Куће славних" представља њеног покојног мужа.
- Када је Коби умро, умро је део мене. Не знам зашто, али не могу да избришем његове поруке - казао је Џордан.
Брајант је погинуо 26. јануара 2020. године.
Препоручујемо
ЈОКИЋ ЈЕ НЕЗАУСТАВЉИВ! Звезда НБА Лиге одаје признање српском кошаркашу (ФОТО)
09. 05. 2021. у 12:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу
После неочекиваног ремија против ДР Конга на старту Светског првенства, Португал ће у другом колу групе "К" против Узбекистана на "НРГ стадиону" у Хјустону тражити прву победу која би значила велики корак ка нокаут фази.
23. 06. 2026. у 06:30
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)