УМАЛО! Српски пливачи без олимпијског финала у трци штафета

Дарко Николић
Дарко Николић

27. 07. 2024. у 12:56

Пливачка штафета Србије није успела да се пласира у олимпијско финале у дисциплини 4×100 метара слободним стилом

УМАЛО! Српски пливачи без олимпијског финала у трци штафета

FOTO: Tanjug/AP

Велимир Стјепановић, Никола Ацин, Јустин Цветков и Андреј Барна остварила је резултат од три минута, 14 секунди и 68 стотинки и тиме заузела пето место у групи, а 11. укупно.

За финале је било потребно испливати резултат бољи од 3:13,15, колико је имала осмопласирана Немачка.

Места у финалу било је само за осам најбржих штафета, па су наши пливачи завршили са наступом у овој дисциплини као једанаести, од 16 екипа колико је учествовало. Најбржи су у квалифиакцијама били Кинези, па Аустралијанци, Британци и Американци, а иза србије су остали Француска, Пољска, Израел, Шведска и Грчка.

---

Ако вас Олимпијске игре занимају, све оно најважније и најзанимљивије о њима - пратите на посебној страници портала "Новости" посвећној Олимпијским играма у Паризу.

На сасвим сте добром месту.

БОНУС ВИДЕО: Гужве на Ролан Гаросу, сви хитају да виде Новака Ђоковића

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХАОС У КОШАРЦИ! ФИБА доказала крађу, Никола Јокић је прави МВП НБА лиге!

ХАОС У КОШАРЦИ! ФИБА "доказала крађу", Никола Јокић је прави МВП НБА лиге!

Никола Јокић је НБА сезону завршио како није желео, елиминацијом коју је Денвер нагетс доживео већ на старту плеј-офа, а онда је чуо вест која је за многе неочекивана: МВП лиге је, други пут заредом, Шаи Гилџис Александер из Оклахоме. Светска кућа кошарке, међутим, решила да "докаже" да ствари не стоје тако како су гласали они који по Америци гласају за ово признање.

18. 05. 2026. у 17:00

Коментари (0)