РАДУЈ СЕ, СРБИЈО! Дамир Микец и Зорана Аруновић после невиђене драме освојили златну медаљу на Олимпијским играма

Новости онлине

30. 07. 2024. у 07:40 >> 10:28

Репрезентативци Србије у стрељаштву Зорана Аруновић и Дамир Микец освојили су данас златну медаљу на Олимпијским играма у Паризу у такмичењу микс парова у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара.

Аруновићева и Микец су у финалу у Шатероу били бољи од турског пара Севал Илајда Тархан/Јусуф Дикец с резултатом 16:14.

Аруновић и Микец су освајањем златног одличја донели Србији прву медаљу на ОИ у Паризу.

Бронзану медаљу освојили су Ману Бакер и Сарабјот Синг из Индије.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Србија је освојила златну медаљу

Невиђена драма и преокрет Србије. Дамир Микец и Зорана Аруновић су после велике драме и преокрета освојили златну медаљу на Олимпијским играма.

Последње пуцање

Србија опет узима ову серију и драма је на врхунцу - 14:14.

Микец трагичар у овој серији

Зорана је одрадила сјано посао, али Микец је подбацио  - 14:12. Турска близу злата.

Опет нерешено

Турска добија ову серију за 12:12.

Србија на корак од злата

Страшан преокрет Србије. Водимо с 12:10.

Браво, Зорана!

Микецу никако да крене, али сада је Зорана заблистала - 10:8 за Турску. Мора Дамир да се дигне. Стигли су наши на 10:10. Драма је на врхунцу.

Србија се враћа у живот

Четири везана поена за наше и сада губимо - 8:6. Турска узима тајм-аут. И опет праве четири плуса - 10:6. Микец је подбацио.

Преокрет Турске

После сјајног старта Србије и вођства 2:0, Турска је освојила шест везаних поена и наши су затражили тајм-аут. Ни одмор није помогао српској комбинацији - 8:2 за Турску.

Кренуло је...

Боље су пуцали Микец и Аруновићева од турског пара, Србија је повела у финалу. Дамир је упуцао 10,1, Зорана мање - 8,9. Турци се после другог пуцања враћају на 2:2. Драма се наставља.

Аруновићева и Микец су стигли

Српски стрелци у дворани у Шатеруу. Након припреме, имаће пет минута за загревање. Њихови ривали су Турци Севал Илајда Тархан и Јусуф Дикец.

Индија освојила бронзану медаљу, а сада спектакл Микец и Аруновићева за злато

Готова је борба за бронзану медаљу. Индија је савладала Јужну Кореју - 16:10. Сада излазе на стрелиште Зорана Аруновић и Дамир Микец.

Правила такмичења

У финалним борбама нису иста правила бодовања као у квалификацијама! У финалима се више не рачунају кругови, већ се резултати „претварају“ у поене. Сваки такмичар пуца по једном и гледа се децималан резултат који су остварили. После упућених хитаца сабира се резултат такмичара из тима и добија се њихов укупни резултат. Тим који је у рунди остварио бољи резултат добија два бода, а поражени 0. Уколико су резултати индентични у рунди, оба тима добијају по бод. Победник је тим који први сакупи 16 бодова.

Борба за бронзану медаљу

Кренуло је. Прво је на програму меч за бронзану медаљу у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара између Индије и Јужне Кореје. После њих наступају Дамир Микец и Зорана Аруновић за златну медаљу против Јусуфа Дикеца и Севал Тархан из Турске.

Уочи финала

Дамир Микец и Зорана Аруновић обезбедили су сребрну медаљу на Олимпијским играма у Паризу у екипном такмичењу. Пуцају у великом финалу за злато.

Иако су имали слабији старт, успели су да се домогну првог места у квалификацијама, али су на крају завршили као други, иза стрелаца из Турске. Ипак, ова медаља представља први успех за Србију на овим Олимпијским играма и доноси наду за још већи успех у финалу.

Велико финале заказано је за 9.30 часова, када ће се Дамир Микец и Зорана Аруновић борити за златну медаљу против Јусуфа Дикеца и Севал Тархан из Турске. Одлучујућу битку за најсјајније олимпијско одличје навијачи и љубитељи спорта у Србији имаће прилику да прате у директном преносу на РТС-у 1, као и на порталу Новости.рс.

стрељачки савез србије

Иначе, Зорана Аруновић и Дамир Микец већ су имали искушења у Паризу у појединачној конкуренцији. Микец се доминантно пласирао у финале, али је тамо завршио тек као седми. Са друге стране Зорана Аруновић није успела да преброди квалификације и финале јој је измакло за два круга.

Ипак, трећа срећа. Сада се све посложило, били су сјајни у квалификацијама и на крају заузели друго место са 581 кругом, само једним мање од првопласиране Турске. Две екипе ће се у уторак борити за злато.

Српски представници су после прве серије од по десет хитаца били тек 11, али онда су у наредне две блистали и стигли до борбе за најсјаније одличје. Иза себе су оставили Индију са 580 и Јужну Кореју са 579 кругова.

Стрељачки савез Србије

Овај успех посебно је значајан за Зорану Аруновић којој су ово четврте игре. Иако је у тих 12 и више година у самом врху светског стрељаштва, освајала је европска и светска првенства, увек јој је измицала медаља са највеће спортске смотре. У Лондону 2012. и на прошлим Играма у Токију долазила је само до четвртог места.

Са друге стране Микец је у Токију дошао до прве медаље. Освојио је сребро у индивидуалној конкуренцији, а у пару са Аруновићевом дошао је до четвртог места. Иначе, Микец је у фантастичној форми од Токија, пошто је на европским, светским првенствима и Светском купу освојио чак 11 златних медаља, што у индивидуалној конкуренцији, што у миксу.

БОНУС ВИДЕО: "А ПАТРОЛЕ ЈОКИЋА НИКОЛЕ!" Распевани српски навијачи пред меч са тимом снова

НАДАЛ ПОСЛЕ ПОРАЗА: Рафа отворио душу након што је изгубио од Новака Ђоковића

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су одиграли чак 60. меч, а после тог дуела у 2. колу олимпијског турнира у Паризу освајач 22 гренд слем титуле, Шпанац који је и сам исписао добар део историје "белог спорта", отклонио је и оно мало дилема (ако их је било) ко је најбољи тенисер свих времена.

29. 07. 2024. у 19:50