ВЕЛИКА ПОБЕДА СРБИЈЕ: Кошаркашице разбиле Кину и пласирале се у четвртфинале Олимпијских игара

31. 07. 2024. у 15:11

КОШАРКАШИЦЕ Србије пласирале су у четвртфинале Олимпијских игара у Паризу, пошто су у 2. колу групе А победиле Кину са 81:59 (23:17, 22:22, 17:11, 19:9).

Након тесног тријумфа против Порторика, "лавице" су одиграле одличан меч са азијском селекцијом. Није било осцилација у игри и то им је омогућило да савладају незгодног ривала.

Србија је водила већи део првог полувремена, а на паузу је отишла са солидних шест поена предности - 45:39. Нису изабранице Марине Маљковић дозволиле да им се у другом делу меча понови пад као против Порторика, већ су додатно подигле ниво игре и разлика је константно расла.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Током већег дела трећег периода предност је била двоцифена, а колико је наша селекција била домининанта огледа се и у томе да је у финишу меча дошла до +22 - 81:59.

Кина је покушала да се врати у утакмицу и преокрене, али Србија је имала одговор на сваки налет противничког националног тима.

Доминација "лавица" је могла најбоље да се види и по томе да су добиле три од четири четвртине. Само је друга завршена нерешено (22:22).

Нашу селекцију је до победе предводила Ивон Андерсон са 15 поена, Маша Јанковић је бројала до 13. Капитен Тина Крајишник је забележила дабл-дабл од 12 поена и 11 скокова. На другој страни највише се истакла Су Хан и Сију Ванг са по 11 поена.

Србија последњи меч у групи игра против Шпаније 3. августа од 13.30. Тај дуел одлучиће ко ће са прве позиције проћи у наредну рунду.

Четврта четвртина: Кина - Србија 59:81

40' - Одличан продор Маше Јанковић и поени левом руком. Њеним поенима Србија је отишла на максималних +22 (81:59).

36' - Трећу тројку постигла је Јована Ногић и "лавице" крупним корацима газе ка пласману у четвртфинале Олимпијских игара.

35' - Азијска селекција у последњој четвртини поентира искључиво за три. Сада је Ли била прецизна. На другој страни награђене су наше девојке за борбеност. До поена је дошла Андерсон.

34' - Тројку је погодила Кина, али и даље Србија има велику предност и држе све у својим рукама. Сјајна минијатура и продор Андерсон натерао је селекторку Кине да затраже тајм-аут.

31' - Какав почетак четврте четвртине. Најпре је Андерсон погодила на други обруч, а онда је поентирала и Ногић после украдене лопте.

Трећа четвртина: Кина - Србија 50:62

30' - Трећа четвртина окончана је поенима Ву Тонгтонг. Србија са +12 улази у последњи квартал.

28' - Одлично игра Мина Ђорђевић. Много проблема задаје противницама у трећем кварталу.

25' - Тројку је постигла Раца, а на другој страни из контре после украдене лопте лако поентира Јанг.

24' - До поена долази и Мина Ђорђевић. Селекторка Кине је принуђена да затражи минут одмора не би ли успорила нашу селекцију.

23' - Сјајан потез и поени после продора Иване Раце. На другој страни Јанг није била прецизна у шуту ван линије 6,75.

22' - Наша репрезентација први пут има двоцифрену предности. Ипак, она није дуго трајала пошто је тројку постигла Ванг.

21' - Први кош у другом полувремену постигла је Тина Крајишник после офанзивног скока. Добар почетак треће четвртине.

Друга четвртина: Кина - Србија 39:45

20' - Завршено је прво полувреме поенима Ивон Андерсон. Веома добра игра изабраница Марине Маљковић.

20' - Опет Србије иде на осетнију предност након погођене дуге двојке Тине Крајишник. Сада чудна одлука судија. Лопта је изашла у аут, али најдаљи судија је свирао аут, иако је онај који је био најбоље позициониран показао да је лопта за Србију. Кинескиње су биле сигурне са линије пенала.

18' - Доста бацања је изведено. Оба пута је прецизна била Тина Крајишник. Кина је 13 пута била на линије пенала, а Србија 10. Тројка Саше Чађо натерала је селекторку противничке репрезентације да затражи минут одмора.

17' - Какви потези Андерсон. Најпре је украла лопту, потом кренула на продор и поентирала под фаулом. Успела је да реализује и додатно бацање.

16' - Нови поени за Јуеру. Добру акцију одиграла је азијска селекција која је завршена кошем. На другој страни другу тројку је постигла Ногић.

Јована Ногић/ФОТО: Танјуг/АП

15' - Доста проблема центри Кине праве нашој репрезентација. Сада се за два бацања изборила Ли Јуеру, али била је половична.

14' - Нову тројку постиже Кина. Пре тога Ивон Андерсон је била сигурна са линије пенала.

13' - Сјајно је пробила Надиа Смаилбеговић и успела је да оде до коша и поентира.

11' - Друга четвртина почела је поенима Хан Ксу са линије пенала. Опет је капитен азијске селекције била прецизна са црте.

ДУЕЛ Смаилбеговић и Ксу/ФОТО: Танјуг/АП

Прва четвртина: Кина - Србија 17:23

10' - Сигурна са линије пенала била је Драгана Станковић. У последњем нападу прве четвртине је поентирала Александра Катанић. Сјајно је пробила одбрану Кине и дошла до коша.

8' - Изабранице Марине Маљковић чувају предност. За сад је однос у изгубљеним лоптама 4:0 у корист Кине. У стрелце се уписала и Мина Ђорђевић.

6' - Постигнуте су и прве тројке на утакмици, прецизна за Србију била је Јована Ногић. Потом је Маша Јанковић поентирала испод коша и то под фаулом. Реализовала је и додатно слободно бацање.

5' - Кина је накратко повела први пут, али је изједначење нашој селекцији донела Тина Крајишник.

3' - Поенима Ивон Андерсон "лавице" су дошле до нове предности. Азијска селекција још увек није поентирала из игре.

2' - После минут и по игре и даље нема поена.

Уочи меча:

Изабранице Марине Маљковић су одиграле чудан меч против Порторика у првом колу. Имала је Србија у једном моменту и 20 разлике (41:21), али на крају је једва дошла до тријумфа (58:55).

Уколико би наша репрезентација победила, пласирала би се у четвртфинале, али јасно је да задатак неће бити лако.

Србија и Кина су последњи меч одиграле 29. јуна када су "лавице" славиле са 93:82. Пре тога се нису састајале од 2021. године.

Подсетимо, Шпанија је раније данас у неизвесној завршници победила Порторико.

БОНУС ВИДЕО: "А ПАТРОЛЕ ЈОКИЋА НИКОЛЕ!" Распевани српски навијачи пред меч са тимом снова

СРБИЈА НАСТАВЉА ПОХОД НА ЗЛАТО: Поред тога што их победа води у четвртфинале, мотив нашим одбојкашицама данас ће бити и освета!

У великом дербију другог кола групне фазе одбојкашког турнира за жене на Олимпијским играма копља ће укрстити репрезентације Србије и Сједињених Америчких Држава (17.00).

31. 07. 2024. у 07:25

НЕВЕРОВАТНИ НОВАК У ОЛИМПИЈСКОМ ЧЕТВРТФИНАЛУ: Ђоковић упркос прашуми и судији незаинтересованој за посао избацио неугодног Кепфера!

НЕВЕРОВАТНИ НОВАК У ОЛИМПИЈСКОМ ЧЕТВРТФИНАЛУ: Ђоковић упркос "прашуми" и судији незаинтересованој за посао избацио неугодног Кепфера!

Новак Ђоковић се пласирао у четвртфинале олимпијског тениског турнира победивши прилично неугодног немачког тенисера Доминика Кепфера - коначан резултат од 7:5, 6:3 баш и не открива колико је узбудљив, пун напора био овај меч.

31. 07. 2024. у 13:46 >> 13:47