уживоПРЕНОС, СРБИЈА - ПОРТОРИКО: Моћна игра "орлова", због овога смо земља кошарке

31. 07. 2024. у 16:28 >> 16:07

АМЕРИКАНЦИ су "архивирани", Србија игра важан меч са Порториком на Олимпијским играма. Дуел из Лил можете уживо да пратите уз пренос на порталу "Новости".

ПРЕНОС, СРБИЈА - ПОРТОРИКО: Моћна игра орлова, због овога смо земља кошарке

СРБИЈА - ПОРТОРИКО (трећа четвртина) 58:40 (24:12, 28:23)

22' Тројка Аврамовића, па тројка Вотерса 55:40, још једна тројка Аврамовића, одлично шутерски отвара Србија.

21' Лагано је закуцао Ромеро, потом губи лопту Аврамовић, али му се реванширао Ромеро - 52:37

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ДРУГАЧИЈЕ НЕ МОГУ ДА ГА ЗАУСТАВЕ: Ево како изгледају руке Николе Јокић на утакмици са Порториком (ФОТО)

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ - 28:23

20' Форд за три погађа, још једном поене убацује Јокић. Одговорио је Ортиз 35:52, није задоволјан селектор Пешић који тражи минут одмора.

19' Вотерс погађа за три, па Јокић убацује двојку, још једном Вотерс са пенала сигуран, па онда Јокић узвраћа - 30:50.

17' Ортиз погађа два пенала, а Јокић показује још једном како сарађује са Петрушевим, још једном му је асистирао, четврти пут у мечу.

Филип Петрушев игра одбрану над играчем Порторика на Олимпијским играма ФОТО: Танјуг/АП

15' Ромеро поентира за Порторико, Богдановић сигуран са пенала. Потом и Аврамовић иде на линију за слободна бацања, био је прецизан оба пута нови кошаркаш ЦСКА - 39:20

14' Унео је Добрић енергију са клупе, игра Порторико Зону, а Мицић одлично уочава Милутинова који закуцава за 35:18.

13' Прекинуо је Огњен Добрић ритам ривала, одговорио је погођеном тројком. Онда две минијатуре Василија Мицића - 33:18

12' Две брзе и отворене тројке реализовао је Кристофер Ортиз, Пешић одмах тражи минут одмора како би прекинуо ритам ривала.

11'  Промашио је Гудурић, ухватио лопту Добрић, потом Милутинов бива фаулиран при шуту. Погодио је оба пенала - 26:12

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 24:12

10' Одлучио је Пешић да мало одмори Николу Јокића. Промашио је за три Мицић, Милутинов ухватио лопту, а онда он вратио до Милутинова који је снажно закуцао за крај деонице - 24:12

Никола јокић напада кошаркаша Порторика на Олимпијским играма ФОТО: ФИБА.Баскетбалл

9' Неколико неискоришћених напада Србије. Флавел промашује баскеташки је покушао, брани се Србија одлично, али на другој страни се чекало све до поена из друге шансе Николе Јокића који је погодио, али промашио пенал 20:12.

6'  Удвојен је Богдановић, добра одбрана Јокића и Петрушева, потом тројка Богдановића 17:6. Био је Рид усамљен, погодио за три. Након лоше одбране погодио је и Ортиз за три, потом Јовић би половичан са пенала - 18:12

5' Поенима Петрушева и Аврамовића одвојила се Србија на осам поена предности, Порторико је био приморан на минут одмора. Има Јокић четири асистенције, без поена је, а Филип Петрушев има 10 убачених поена.

4' Алварадо погађа за два, враћа Аврамовић који је искористио блок Јокића.

3' Нова асистенција Јокића, нови поени Петрушева, на другој страни Ромеро је надмудрио Јокића за 6:4. Још једном Петрушев погађа - 8:4

2' Богдановић је добро примио лопту након прекида, погодио за два 4:2

1'  Први напад има Порторико. Одличан Богдановић у одбрани. Вања Маринковић промашује за три, Јокић спушта након скока за Петрушева - 2:0.  Ромеро узвраћа након промашаја из одбојке.

Петорка Србије: Аврамовић, Богдановић, Маринковић, Петрушев, Јокић.

Петорка Порторика: Пинеро, Кондит, Алварадо, Ромеро, Ватерс,

17.11 Интониране су химне обе репрезентације.

16.35 - ЛИЛ У РИТМУ СРБИЈЕ: Присталица "орлова" има са свих страна света, а и странци навијају за наше кошаркаше!

16.05 - НЕ МОЖЕ ТО БЕЗ ЈОКИЋЕВИХ КОЊА! Срби и Порториканци приредили шоу пред почетак меча кошаркаша на Олимпијским играма (ВИДЕО)

15.54 - "ДАО СИ НАМ БУБРЕГ - ДАЋЕМО ТИ СРЦЕ!" Српски навијачи "грмели" пред меч с Порториком на Олимпијским играма (ВИДЕО)

Велики број српских навијача налази се у Лилу, те нема сумње да ће "орлови" имати велику подршку.

УОЧИ МЕЧА

Кошаркаши Србије убедљиво су поражени од Сједињених Америчких Држава, а сада је време за поправни испит. Против Порторика желе да покажу да је први меч био сам лош дан у канцеларији, те да навијачи немају разлога за бригу.

Селектор Пешић је након пораза од Америке рекао да то ништа не мења.

- Рекли смо да евентуална победа или пораз од САД не мења ситуацију, морамо да одиграмо још две утакмице за четвртфинале. Нема слабог противника, знам како треба сад да реагујемо и припремамо се за следећу утакмицу. Ми смо фаворити, то нико не може да нам одузме. Нити ми говоримо да нисмо фаворити. Али, то је опасна екипа која је изузетно добра у нападу – посебно четири 'мала' бека. Могу да нас добију – не на чисти квалитет, него на ризик. На први шут. Просечно шутирају 30 до 35 пута за три. Ми то морамо да им одузмемо. Где се највише шутирају тројке? У транзицији. Морамо раније да се вратимо и имамо добру концентрацију, те спречимо шут за три поена, истакао је селектор Србије.

Ко чини групу "А"?

Поред САД, у групи са Србијом су и Јужни Судан и Порторико, чији је меч у првом колу завршен победом афричке репрезентације 90-79.

Стање у групи

Тако је сада стање у групи, пред данашњи меч, следеће: На првом месту су САД, други је Јужни Судан (оба тима са по два бода), на трећем је Порторико, а Србија је четврта, због лошије кош-разлике.

Порторико кроз квалификације

Порториканци су до Олимпијских игара дошли преко квалификација, где су били бољи од Италије и Литваније, а у првом дуелу са Јужним Суданом у Паризу су поражени. Оно што је сигурно, овај меч за оба тима има огроман значај.

БОНУС ВИДЕО: МЛАДИЋ ИЗ БЕОГРАДА СВУДА УЗ СРБИЈУ: Филип са урнебесном мајицом пружа подршку ''орловима'' и у Лилу

СРБИЈА НАСТАВЉА ПОХОД НА ЗЛАТО: Поред тога што их победа води у четвртфинале, мотив нашим одбојкашицама данас ће бити и освета!

У великом дербију другог кола групне фазе одбојкашког турнира за жене на Олимпијским играма копља ће укрстити репрезентације Србије и Сједињених Америчких Држава (17.00).

31. 07. 2024. у 07:25

НЕВЕРОВАТНИ НОВАК У ОЛИМПИЈСКОМ ЧЕТВРТФИНАЛУ: Ђоковић упркос прашуми и судији незаинтересованој за посао избацио неугодног Кепфера!

НЕВЕРОВАТНИ НОВАК У ОЛИМПИЈСКОМ ЧЕТВРТФИНАЛУ: Ђоковић упркос "прашуми" и судији незаинтересованој за посао избацио неугодног Кепфера!

Новак Ђоковић се пласирао у четвртфинале олимпијског тениског турнира победивши прилично неугодног немачког тенисера Доминика Кепфера - коначан резултат од 7:5, 6:3 баш и не открива колико је узбудљив, пун напора био овај меч.

31. 07. 2024. у 13:46 >> 13:47