СТРАШНО ФИНАЛЕ НА 100 МЕТАРА: Нови олимпијски шампион за пет хиљадитих делова секунде победио у борби за злато "новог Јусеина Болта"!

Дарко Николић

04. 08. 2024. у 22:03

Веома узбудљиво било је олимпијско финале спринтера на 100 метара. Трка која и иначе изазива огромну пажњу - овога пута уопште није разочарала.

СТРАШНО ФИНАЛЕ НА 100 МЕТАРА: Нови олимпијски шампион за пет хиљадитих делова секунде победио у борби за злато новог Јусеина Болта!

Дан након што се у женској конкуренцији десила сензација, а олимпијско злато на 100 метара је освојила девојка из земље са 180.000 становника, код атлетичара је одржана финална трка која никог није оставила равнодушног.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Резултатом 9,78 секунди победио је Американац Ноа Лајлс.

Амрички атлетичар / Ноа Лајлс, нови олимпијски шампион у трци на 100 метара / FOTO: Tanjug/AP

Заправо, његов резултат је био 9,784, а те хиљадитинке биле су кључне.

Јер, 9,78 је био резултат и "новог Јусеина Болта", момка с Јамајке, Кишејна Томпсона, који је после фото-финиша завршио на другом месту јер му је званични резултат био 9,789. Односно, за пет хиљадитих делова секунде је "закаснио".

Лајлс је прошле године био троструки првак света у Будимпешти и овиме је оправдао улогу фаворита, али је Томпсон освојио срца многих љубитеља "краљице спортова".

Кишејн Томпсон пред олимпијско финале на 100 метара / FOTO: Tanjug/AP

Наиме, тај 23-годишњак је, просто, "трчао за своју душу" све док 2023. није почео да се појављује на професионалним митинзима и одмах је привукао пажњу. Како и не би, када је почео да побеђује славне сународнике са Јамајке, а пре месец и по дана је у својој првој овогодишњој трци, на државним квалификацијама, истрчао 100 метара за 9,77, што је девети најбољи резутлат свих времена.

Сада је био стотинку спорији.

И пет хиљадитинки спорији од новог олимпијског првака, Лајлса.

Али, нема сумње... њихови двобоји - тек почињу. Трећи је био Американац Фред Керли са 9,81, а сви финалисти су остварили бољи резултат од 9,90 осим Облика Севила, с мајаке, који је био осми са 9,91.

Олимпијске игре Париз 2024 - Финале трке спринтера на 100 метара - резултати:

1. Ноа Лајлс (САД) 9,784 секунде (лични рекорд)
2. Кишејн Томпсон (Јамајка) 9,789
3. Фред Керли (САД) 9,81
4. Акани Симбине (Јужна Африка) 9,92 (национални рекорд)
5. Ламонт Марсел Џејкобс (Италија) 9,85
6. Летсил Тебого (Боцвана) 9,86 (национални рекорд)
7. Кенет Беднарек (САД) 9,88
8. Облик Севил (Јамајка) 9,91

---

Ако вас Олимпијске игре занимају, све оно најважније и најзанимљивије о њима - пратите на посебној страници портала "Новости" посвећеној Олимпијским играма у Паризу.

На сасвим сте добром месту.

БОНУС ВИДЕО: Спортски скандал који је ушао у историју

КАКВА ДРАМА У ГРУПИ Ц: Србију у последњем колу очекује велика борба за прво место!

КАКВА ДРАМА У ГРУПИ "Ц": Србију у последњем колу очекује велика борба за прво место!

У великом дербију трећег кола групне фазе одбојкашког турнира за жене на Олимпијским играма репрезентација Србије ће се сукобити са Кином (17.00), а посебан шмек овом дуелу додаје то што ће победник готово сигурно заузети прво место.

04. 08. 2024. у 13:36 >> 13:36

ЈЕ Л ВАМ САД ЈАСНО? НАЈ-БО-ЉИ ЈЕ СВИХ ВРЕ-МЕ-НА! Новак Ђоковић освојио олимпијско злато после невероватног финала са Алкаразом!

ЈЕ Л' ВАМ САД ЈАСНО? НАЈ-БО-ЉИ ЈЕ СВИХ ВРЕ-МЕ-НА! Новак Ђоковић освојио олимпијско злато после невероватног финала са Алкаразом!

Новак Ђоковић је постао олимпијски шампион. Човек који је "све живо" урадио у тенису, остварио је и једини циљ који му је досад измицао - Ноле је освојио олимпијско злато, и то после нестварног финала на Централном терену Ролан Гароса, на коме је победио Карлоса Алкараза. Коначан резултат 7:6(3), 7:6(2) памтиће се као круна нестварне каријере. Али, и сама борба за златну медаљу била је нестварна.

04. 08. 2024. у 17:01 >> 17:02