СРБИЈА ИЗГУБИЛА У ВЕЛИКОМ ДЕРБИЈУ: Мађари бољи од "делфина", познато са које позиције наша репрезентација иде у четвртфинале

05. 08. 2024. у 13:10

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије доживели су нови пораз на Олимпијским играма. Они су у великом дербију изгубили од Мађарске са 17:13 (2:4, 7:3, 6:2, 2:4).

СРБИЈА ИЗГУБИЛА У ВЕЛИКОМ ДЕРБИЈУ: Мађари бољи од делфина, познато са које позиције наша репрезентација иде у четвртфинале

Веома добро су "делфини" отворили утакмицу и после осам минута имали су предност. Ипак, уследио је пад у другој четвртини која је окончана невероватно примљеним голом наше селекције.

Наиме, голман Владимир Мишовић је напустио гол како би извео фаул, то је лоше урадио што су Мађари казнили и постигли погодак са своје половине. Можда је баш тај детаљ био пресудан за исход овог сусрета.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Изабраници Игора Стевановић су пали у трећем периоду, ривал је то искористио и у последњу четвртину ушао са великих шест голова предности - 15:9.

У четвртом кварталу су покушали наши ватерполисти да што више смање вођство Мађара. У томе су на крају успели, али ништа више од тога.

Најефикаснији код Србије био је Душан Мандић који је постигао четири гола, укупно је стигао до 20 погодака на турниру што га чини најбољим стрелцем. Милош Ћук је три пута затресао мрежу ривала.

"Делфини" су као четврти завршили групну фазу и у четвртфиналу ће играти са првопласираним из групе А.

Четврта четвртина: Мађарска - Србија 16:12

16:12 - Крај утакмице!

16:12 - Разорну левицу има Душан Мандић. Подигао се из воде и дошао до новог поготка у овом великом ватерполом дербију.

15:10 - Први гол у последњем кварталу постиже капитен Никола Јакшић.

Трећа четвртина: Мађарска - Србија 15:9

14:9 - Добра акција наше репрезентација са играчем више и погодак је постигао Немања Вицо.

14:8 - Још једна контра Мађарске и нови лак погодак постиже ривал "делфина". Овога пута је прецизан био Винце Вигвари.

12:8 - Коначно Србија постиже погодак у другом полувремену. Душан Мандић је дошао до четвртог гола на утакмици.

11:7 - Иду Мађари на +4. Искористили су предност од два играча више, а гол је постигао капитен Силад Јаншик.

Друга четвртина: Мађарска - Србија 9:7

9:7 - Невероватно какав је гол примила Србија. Мишовић је на честири секунде пре краја желео да изведе фаул са своје половине и гол је остао празан. Лоше је то урадио, што је противник казнио и погодио за плус два после 16 минута игре.

8:7 - Одлична утакмица, прави дерби. Мађари су се изборили за играча више, а нови гол постигао је Заланки.

7:7 - Прво пречка, па онда гол. Трећи пут је мрежу ривала затресао Душан Мандић.

6:6 - Сјајна акција Србије. Голман Мишовић је упослио Ранђеловића, овај Страхињу Рашовића који је дао гол за поравнање резултата.

6:5 - Ево коначно гола за "делфине" у другом периоду. Са петерца је прецизан био Душан Мандић. Он на турниру са пет метара шутира 5/5.

6:4 - Низ ривала се наставио. Одлична контра и нови гол који је постигао Кристијан Манхерц.

5:4 - Преокрет Мађара након серије 3:0. Сада је прецизан био Адам Нађ. Све голове наша селекција је примила из даљине, без предности играча више за ривала.

4:4 - Уписао се у стрелце и Герго Зеленки. И он је тукао из даљине и затресао је нашу мрежу. Ми још увек нисмо успели да шутнемо на гол ривала.

3:4 - Мађарска други период отвара другим голом Герга Фекетеа. Изборио се за шут из даљине и успео је да савлада Филиповића.

Прва четвртина: Мађарска - Србија 2:4

2:4 - Први пут "делфини" имају два гола предности. Сјајно је кружила лопта у нападу, а акцију је завршио Немања Вицо. То је уједно био последњи гол у првој четвртини.

2:3 - Ево и Душана Мандића. Сада је Србија реализовала играча више. Ватерполиста Ференцвароша је постигао 16 гол на овом турниру.

2:2 - Ипак, вођство није дуго трајало. Мађари су искористили играча више и преко Мартона Вамоша стигли су до другог поготка.

1:2 - ПРЕОКРЕТ СРБИЈЕ! Још једном Ћук. Расположен је шутерски наш ватерполиста који је донео прву предност "делфинима" на овом сусрету.

1:1 - Какав гол Милоша Ћука. Шутирао је бек Србије из даљине и био је прецизан. Наша репрезентација је на тај начин стигла до изједначења.

1:0 - Мађарска је повела. Контранапад су извели ривали "делфина", а сигуран је био Герго Фекете коме није било тешко да из неспоредне близине савлада Радослава Филиповића.

0:0 - Преко два минута нема гола. Голмани за сада бриљирају на обе стране. По три шута имале су обе селекције и мреже се још увек нису тресле.

Уочи меча:

Обе репрезентације обезбедили су пласман у четвртфинале, али после овог сусрета биће познато ко ће са које позиције међу осам најбољих. Тренутно обе селекције имају по шест бодова.

Србија и Мађарска су ове године одиграле две утакмице. Прво су Мађари тријумфовали (15:14) након бољег извођења петераца у четвртфиналу Европског првенства, потом су се "делфини" реванширали (11:10) у мечу од 5. до 8. места на Светском првенству.

Подсетимо, поред ове две репрезентација пласман у четвртфинале из групе Б обезбедили су Шпанија и Аустралија.

БОНУС ВИДЕО: ВЕСЕЛИ СЕ СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма

ЈЕ Л ВАМ САД ЈАСНО? НАЈ-БО-ЉИ ЈЕ СВИХ ВРЕ-МЕ-НА! Новак Ђоковић освојио олимпијско злато после невероватног финала са Алкаразом!

ЈЕ Л' ВАМ САД ЈАСНО? НАЈ-БО-ЉИ ЈЕ СВИХ ВРЕ-МЕ-НА! Новак Ђоковић освојио олимпијско злато после невероватног финала са Алкаразом!

Новак Ђоковић је постао олимпијски шампион. Човек који је "све живо" урадио у тенису, остварио је и једини циљ који му је досад измицао - Ноле је освојио олимпијско злато, и то после нестварног финала на Централном терену Ролан Гароса, на коме је победио Карлоса Алкараза. Коначан резултат 7:6(3), 7:6(2) памтиће се као круна нестварне каријере. Али, и сама борба за златну медаљу била је нестварна.

04. 08. 2024. у 17:01 >> 17:02