"НЕЋЕ БИТИ ЛАКО!" Бивши репрезентативац о мечу Србије и Аустралије

Некадашњи кошаркашки репрезентативац Дејан Томашевић изјавио је данас да репрезентативце Србије очекује тежак меч против Аустралије у четвртфиналу Олимпијских игара у Паризу.

НЕЋЕ БИТИ ЛАКО! Бивши репрезентативац о мечу Србије и Аустралије

Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović

Утакмица између Србије и Аустралије биће одиграна сутра од 14.30 часова.

"У овом тренутку боље него што смо играли у припремном периоду. Очигледно је да се подигла форма битних играча, ту пре свега мислим на Богдана Богдановића и Николу Јокића. То нам даје наду да ће наши кошаркаши одиграти меч са Аустралијом на најбољем могућем нивоу. Утакмица против Аустралије неће бити лака. Свако четвртфинале је изузетно тешко и кључно је на сваком такмичењу", рекао је Томашевић за Танјуг.

Он је са репрезентацијом Југославије освојио сребро на ОИ 1996. године у Атланти.

"Олимпијски кошаркашки турнир је добио на значају од 1992. године. Чињеница је да су ОИ сваке четири године и да је некако историјски бити олимпијски шампион. Нама је то некако увек било важно. Овде су сви присутни, смештени су у олимпијском селу... То има једну посебну драж, поред тебе су и други спортисти из твоје земље који се боре за медаљу. Навијаш за њих и то заједништво ти даје енергију да оствариш што бољи резултат", додао је Томашевић.

Он је честитао Новаку Ђоковићу освајање златне медаље на ОИ у Паризу.

"Ђоковић је највећи у историји српског спорта. И не само српског спорта. Он нас све чини поносним и велико му хвала", истакао је Томашевић.

БОНУС ВИДЕО: ВЕСЕЛИ СЕ, СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)