ИЗНЕНАЂЕЊЕ НА ОЛИМПИЈСКИМ ИГРАМА: Француска победила Канаду и оставила је без прилике да се бори за медаљу

06. 08. 2024. у 20:12

КОШАРКАШИ Француске нису добро одиграли групну фазу Олимпијских игара, али су у четвртфиналу победили Канаду са 82:73 (23:10, 22:19, 16:21, 21:23) која је пре меча била фаворит и тако је оставили без прилике да се бори за медаљу.

Изабраници Ђордија Фернандеза су забележели сва три тријумфа у групи и многи су их видели у борби за злато против Сједињених Америчких Држава, али од тога неће бити ништа.

Француска је од почетка доминирала и свела једну тако квалитетну селекцију каква је Канада на само 10 поена у првој четвртини, а 29 у првом полувремену. После 20 минута игра "триколори" су имали предност од 16 разлике - 45:29.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Покушали су Шај Гилџус-Александер и његови саиграчи да направе велики преокрет, но то нису успели да ураде, пошто је тим Венсана Колеа одбио сваки налет ривала.

У финишу утакмице је Канада пришла на пет поена заостатка - 71:66, али тад се појавио Еван Фурније који је са две тројке дефинитивно ставио тачку на ову утакмицу.

Вреди истаћи и то да је домаћин извео чак 42 слободна бацања и погодио 33. Ривал је 25 пута био на линији пенала и 18 пута је био прецизан.

Најефикаснији код победника био је Гершон Јабуселе са 22 поена, пратио га је Ајзеа Кординије са 20. На другој страни Шај Гилџус-Александер је стао на 26 поена, док је Еј Џеј Берет постигао 16.

После ове утакмице познат је први полуфинални пар и њега чине Француска и Немачка. Док ће у другом Србија играти против победника меча САД - Бразил.

БОНУС ВИДЕО: ВЕСЕЛИ СЕ, СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма

УМАЛО ДА СЕ ПОРОДИМ! Урнебесно: Како су Срби испратили нестваран преокрет кошаркаша против Аустралије на Олимпијским играма

"УМАЛО ДА СЕ ПОРОДИМ!" Урнебесно: Како су Срби испратили нестваран преокрет кошаркаша против Аустралије на Олимпијским играма

Кошаркашка репрезентација Србије одиграла је изузетно узбудиљиво четвртфинале Олимпијских игара са Аустралијом, а драма је изнедрила и неке врло симпатичне коментаре овдашњих љубитеља спорт.

06. 08. 2024. у 18:38