ЏАБА СИ СЕ ДОПИНГОВАЛА! Гркиња испала у квалификацијама, а онда избачена из олимпијског села

Марко Паунић
Марко Паунић

08. 08. 2024. у 10:33

Грчка атлетичарка Елени-Клаудија Полак привремено је суспендована пошто је пала на допинг тесту на Олимпијским играма у Паризу.

ЏАБА СИ СЕ ДОПИНГОВАЛА! Гркиња испала у квалификацијама, а онда избачена из олимпијског села

Foto: Profimedia

Полак се у понедељак такмичила у скоку мотком у квалификацијама, али није успела да прескочи норму од 4,40 метара и није прошла у финале.

Грчка антидопинг агенција обавестила је национални Олимпијски комитет о позитивном допинг тесту, а атлетичарка је у уторак избачена из олимпијског села, пренео је Би-Би-Си (BBC).

Полак је негирала кривицу и рекла да никада није узимала забрањене супстанце. Додала је да је имала проблема са гвожђем и да је морала свакодневно да једе црвено месо и да мисли да је то изазвало проблем.

То је четврти случај допинга на Олимпијским играма у Паризу, после ирачког џудисте Сајада Сехена, авганистанског џудисте Мохамада Самима Фајзада и боксерке из Нигерије Синтије Огунсемилор.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИ НЕ МОГУ ДА ВЕРУЈУ! Ево шта је Никола Јокић управо урадио

АМЕРИ НЕ МОГУ ДА ВЕРУЈУ! Ево шта је Никола Јокић управо урадио

Денвер нагетс и Оклахома сити тандер састаил су се у полуфиналу Западне конференције НБА плеј-офа, а иако Никола Јокић са саиграчима није успео да у мајсторици надигра ривале, остварио је нешто невероватно.

19. 05. 2025. у 22:45

Коментари (0)