ПАО ШАМПИОН СВЕТА: Немачка неће играти за олимпијско злато у кошарци

Александар Илић

08. 08. 2024. у 19:33

У ПОЛУФИНАЛУ Олимпијских игара у Паризу кошаркаши Немачке играли су са домаћином - репрезентацијом Француске. Домаћин је упркос лошијем почетку меча успео да слави у драматичној завршници 73:69.

Покушао је Венсан Коле да изненади актуелног светског првака Немачку тако што је на терен послао Виктора Вембањаму и Гершона Јабуселеа. Ас Сан Антонија био је лак залогај за брзоноге кошаркаше "панцера" који су лако пробијали кроз рекет и након три минута игре имали 12:4.

Одлучио се  потом селектор домаћина да разним ротацијама пробуди Французе, али је на старту друге деоница тројком Ника Вајлера Веба, Немачка отишла на двоцифрену предност 28:18.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Уследила је добра игра у одбрани домаћина, понајвише Вембањаме који је са неколико блокова спустио Француску на минус три. До краја полувремена "галски петлови" увели су меч у егал- 33:33.

Најрасположенији је код домаћина Ајзеа Кординије који је убацио након 20 минута 11 поена, а седам је имао центар Сан Антонија.

У трећој деоници резултатска клацкалица, оба тима су притегла одбрану, али је у завршници домаћин сломио отпор Немаца, а испоставиће се да је то био одлучујући фактор, с обзиром да је светски првак био у двоцифреном заостатку. Пружили су Немци максимум да преокрену Орст је у завршници спустио на 69:63, да би на пола минута до краја било минус два, али преживео је на крају домаћин који је славио 72:68.

Гершон Јабуселе код домаћина био је најефикаснији са 17 поена, један мање убацио је Ајзеа Кординије. Вембањама је додао 11, а 10 Матијас Лесор.

Код немаца најбољи је био Денис Шредер, а Франц Вагнер био је једини двоцифрени поред њега, додао је 10.

Французе ће у финалу чекати победник дуела Србија - Сједињене Америчке Државе који се игра од 21 час.

БОНУС ВИДЕО: ВЕСЕЛИ СЕ СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма

ПРЕНОС, СРБИЈА - САД: Ово је немогуће!

Кошарка је данас у центру пажње. Тачније, Србија и Америка. Олимпијске игре у Паризу су дочекале велики дерби, иако је "тек" полуфинале. Кошаркашка репрезентација Србије за ривала има моћни тим Сједињених Америчких Држава, а ту утакмицу можете уживо да пратите уз пренос на порталу "Новости".

08. 08. 2024. у 20:47 >> 21:18