НОВА МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ! Ватерполисти Србије "осветили" кошаркаше и обезбедили финале Олимпијских игара

09. 08. 2024. у 15:45

Ватерполо репрезентација Србије савладала је селекцију Сједињених Америчких Држава резултатом 10:6 у полуфиналу Олимпијских игара.

НОВА МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ! Ватерполисти Србије осветили кошаркаше и обезбедили финале Олимпијских игара

Велика борба је виђена у првом полуфиналном мечу. Србија је ушла грубо у меч и од старта покушавала да дође до своје игре, пре свега у одбрани, али су играчу Уроша Стевановића зарадили велики број искључења. Оно што је била предност, јесте што су се "делфини" сјајно бранили и са играчем мање. То је пратила сјајна пратија Николе Дедовића који је сјајно погађао и одвео Србију на полувреме са два гола вишка.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Друго полувреме почело је добро за "делфине". Дедовић је наставио тамо где је стао и одмах на почетку одвео Србију на три гола предности што, али Американци нису пали. Смањили су поново на два гола мањка и са резултатом 8:6 се ушло у одлучујућих десет минута.  Четврта четвртина донела нова узбуђења, а Србија је успела да одржи предност до краја одржи предност и да обезбеди нову медаљу за Србије. Финале ће бити на програму у недељу од 14 часова, а противник ће бити познат након меча Хрватска - Мађарска.

Србија - САД 10:6

Четврта четвртина:

32' - Крај меча! Србија је у финалу и обезбедила је нови медаљу!

30' - Дејан Удовичућ тражи поново тајм аут!

29' - Гооол! Никола Јакшић за 10:6! Србија пред новом медаљом!

28' - Радослав Филиповић поново спашава Србију! Одрбана са играчем више.

26' - Нови погодак за Србију! "Делфини" воде 9:6. Никола Дедовић је постигао четврти гол.

25' - Почела је последња деоница! Први напад има Србија, али свиран је фаул у нападу.

Трећа четвртина:

24' - Готова је трећа деоница! Србија води 8:6

23' - Нема голова на обе стране! Брани се сјајно Србија.

21' - Поново сјајна одбрна "делфина"! Остаје 8:6. Удовичић тражи тамј аут.

20' - Опет лоша реакција Филиповића и Бовен постиже погодак за 8:6!

19' - Сјајн напад! Немања Вицо је погодио за увећање вођства!

18' - Наинвно је Србија примила гол! Био је сам крај напада, али попустила је концентрација "делфина" и Вавић је успео да смањи.

17' - Почело је друго полувреме! Србија има први напад и користи га! Никола Дедовић постиже трећи гол!

Друга четвртина:

16' - Сјајни Никола Дедовић, овог пута у одбрани! Остаје 6:4 на полувремену!

15' - Одмах узвраћа Дедовић! Поново Србија има предност од два гола.

15' - Сјајна одбрана Србије, поново са играчем мање.

14' - Поново Американци успевају да смање врло брзо преко Бена Халока.

14' - Велика гужва била је пред голом Америке, али Србија је успела да смести лопту у мрежу. Судије су после гледања ВАР анализе донели одлуку да је Никола Дедовић постигао гол за 5:3.

13' - Нажалост, брзо Американци смањују на 4:3 преко Луке Купиде.

13' - "Делфини" су пресекли напад Америке, али нису успели да искористе контру, међутим сјајно постављени изборили су играча више и Никола Јакшић је повисио на 4:2

12' - Србија користи играча више и Петар Јакшић постиже гол за 3:2!

11' - "Делфини" у сваком нападу зараде по искључење, али је одбрана на сјајном нивоу и Америка не може да погоди.

9' - Почела је друга четвртина! Поново Американци имају први напад! Опет је Србија зарадила искључење, али сјајна одбрана Србије не дозвољава да поново поведу.

Прва четвртина:

8' - Готова је прва четвртина! Нерешено 2:2

7' - Опет су судије искључиле играча Србије, али сјајна одбрана је спречила Американце да дају нови погодак. Са друге стране Сава Ранђеловић реагује и постиже погодак за изједначење.

6' - Два искључења за Србију што користи Америка и поново води преко Дода.

5' - Србија користи играча више! Никола Јакшић поравнава резултат 1:1.

3' - Није успела Србија да постигне гол, али добро се одбранила остаје 1:0 за Америку.

2' - Након што су имали играча више Американци воде 1:0. Марко Вавић је постигао гол за селекцију Дејана Удовичића.

1' - Почела је утакмица! Први напад има Америка, сјајна одбрна Србије.

14.00 - Ватерполисти Србије у потпуности су спремни за овај дуел, а двојац који има по једну златну олимпијску медаљу зна како да се дође до новог одличија.

- Имају одличан тим, врхунске појединце. Размишљамо само о нашој игри. Верујемо у себе. За ово смо се спремали, сигуран сам да ћемо дати све да би победили обезбедили медаљу - изјавио Страхиња Рашовић, преноси сајт ВСС.

- Грчку смо завршили. Битно је за самопоудање. Респектујемо Американце, неће бити лако. Имају велики број шутера, сјајног центра. Нема сада лаког посла, анализирамо их читав дан. На нама је да задржимо ниво агресивности, добијамо тако слободу у нападу. Имамо простора да унапредимо игру, бићемо још бољи. Идемо ка нашем циљу. Нисмо још задовољни. Јако и из све снаге и верујем да ће све бити добро. Идемо са 200 посто на њих, да прођемо и тај корак - нагласио је Милош Ћук.

13.30 - Историја мечева између наше селекције(како год да се држава звала прим. аут.) и Америке је велика, нарочито на Олимпијским играма. Југославија је била двоструки олимпијски шампион 1984. и 1988. а оба пута противник је била Америка и оба пута је славила наша селекција после доста узбуђења.

Уочи меча:

Након драме коју су ватерполисти приредили у четвртфиналу против Грчке у режији Николе Јакшића, "делфини" су успели да дођу до борбе за медаљу. Противник у мечу који може да донесе треће одличије Србији на Олимпијским играма су Сједињне Америчке Државе. Иако је до сада Америка била селекција која се није сматрала превеликим изазовом за ватерполисте Србије, сад је ситуација другачија. Американци су до сада показали сјајне игре на Олимпијади и заслужено ће се борити да донесу још једну медаљу својој земљи, али традиција и историја је на страни Србије. Последњи сусрет ове две екипе био је на Светском првенству у фебруару ове године, и "делфини" су тријумфовали резултатом 14:12, али сада ће притисак бити знатно већи на обе селекције.

БОНУС ВИДЕО: ВЕСЕЛИ СРБИ: Атмосфера испред хале Берси пред полуфинале Србија - САД

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ЧУДЕСНА СРБИЈА БЕЗ ОЛИМПИЈСКОГ ФИНАЛА У КОШАРЦИ! Орлови држали у шаци Тим снова, али су се Американци нестварно спасили!

ЧУДЕСНА СРБИЈА БЕЗ ОЛИМПИЈСКОГ ФИНАЛА У КОШАРЦИ! "Орлови" држали у шаци Тим снова, али су се Американци нестварно спасили!

Кошаркашка репрезентација Србије није успела да приреди сензацију и победи Сједињене Америчке Државе у полуфиналу Олимпијских игара па ће услед пораза резултатом 95:91 играти за олимпијску бронзу у Паризу. И то иако је скоро цео меч водила против "непобедивих".

08. 08. 2024. у 22:47 >> 22:49