ОСВОЈЕНА БРОНЗАНА МЕДАЉА: Француска убедљиво до победе против Јапана

Јелена Симаиновић

09. 08. 2024. у 14:17

Одигран је меч за треће место олимпијског турнира у стоном тенису у екипној конкуренцији. Репрезентација Француске је после велике борбе победила Јапан с резултатом 3:2.

ОСВОЈЕНА БРОНЗАНА МЕДАЉА: Француска убедљиво до победе против Јапана

FOTO: EPA-EFE/EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Одличан меч за медаљу и на крају победа домаћина. Јунак је био Феликс Лебрун, који је остварио победу у оба сингла, од чега други у петом одлучујућем дуелу.

Прво су за сто изашли дублови. За Француску, Симон Гози и Алексис Лебрун, а за Јапан, Хирото Шинозука и Шансуке Тогами. Славили су Французи резултатом 3:1 (11:5, 11:7, 5:11, 11:6).

Потом је у синглу Феликс Лебрун после велике борбе славио против Томаказуа Харимотоа резултатом 3:2 (11:13, 11:4, 9:11, 11:6, 12:10), иако је Јапанац водио с 2:1 у сетовима.

Затим су уследиле две победе Јапанаца. Прво је Шунсуке Тогами победио Алексиса Лебруна резултатом 3:1 (11:8, 11:9, 9:11, 11:9), да би Томоказу Харимото савладао Симона Гозија такође индентичним резултатом  3:1 (11:8, 8:11, 11:8, 14:12). Пети меч морао је да решава.

Феликс Лебрун поново је победио, овог пута уз мање драме него у првом синглу. Славио је против Хиротоа Шинозуке 3:1 (11:7, 11:7, 12:14, 13:11) за бронзану медаљу.

У финалу се састају репрезентације Кине и Шведске.

БОНУС ВИДЕО УСПЕСИ ОБЕЛЕЖЕНИ У РЕЗИДЕНЦИЈИ АМБАСАДОРКЕ: Нолетов тријумф у подножју Ајфела

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДЕЛИЈЕ НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)

"ДЕЛИЈЕ" НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)

Фудбалски клуб Црвена звезда представио је ново појачање - Марко Арнаутовић изашао је пред новинаре, а једно питање емотивно је погодило новог фудбалера црвено-белих. Тицало се Синише Михајловића, а реакција је била таква - да су због тога морале да се огласе и "делије", најватренији навијачи клуба с Маракане.

24. 07. 2025. у 17:15

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)