СРЕБРНИ СЈАЈ ЗА КРАЈ: Српска парастонотенисерка Борислава Перић Ранковић освојила 32 медаље на највећим такмичењима

Сребро за крај величанствене каријере, у којој је освојила 32 медаље! Српска парастонотенисерка Борислава Перић Ранковић изгубила је финални меч Параолимпијских игара у -Паризу од Немице Сандре Миколашек са 1:3 (5:11, 3:11, 11:6, 8:11).

Претходно, Борислава је јуче ујутро у полуфиналу великим преокретом победила Јинг Жу из Кине резултатом 11:13, 9:11, 11:8, 11:7, 11:8 и обезбедила борбу за финале. Међу њеним многобројним одличјима посебно место имају злато и сребро на ПОИ у Рију, сребро у Лондону и Пекингу, уз мноштво медаља са светских првенстава.

На почетку Параолимпијских игара, у парастоном тенису у пару са Надом Матић освојила је сребро за Србију. Ово су њене последње Игре, јер се обе играчице повлаче из активног спорта.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Страхиња Буквић је јуче у полуфинала спринта кануа завршио на 5. месту, док је у Б финалу на крају био четврти, са 45 стотинки заостатка за Казахстанцем Бибарисом Спатајем.

Сашка Соколов је у трци на 200 метара у категорији Т47 освојила шесто место. У финалу дизања тегова јуче касно поподне је наступао и Петар Миленковић у катергорији до 97 килограма. Освојио је 5. место с подигнутих 215 килограма.

Параолимпијске игре се завршавају у недељу, а Србија је уз најновију медаљу Бориславе Перић Ранковић дошла до скора од шест одличја.

Митар Паликућа је заслужио бронзу у парастоном тенису у сингл конкуренцији, параатлетичар Небојша Ђурић стигао до сребрног одличја у бацању кугле, које му је најпре било неправедно одузето због наводних неправилности са колицима, а затим после жалбе враћено и заслужено додељено. Драган Ристић је освојио златну медаљу у парастрељаштву, док је параатлетичар Жељко Димитријевић стигао до бронзе.

БОНУС ВИДЕО: ВЕСЕЛИ СЕ СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма