ПРИЗНАЊЕ ЗА СРБИНА: Вишацки реизабран за члана Извршног одбора Европских олимпијских комитета
ЂОРЂЕ Вишацки, генерални секретар Олимпијског комитета Србије, реизабран је за члана Извршног одбора Европских олимпијских комитета на Генералној скупштини овог највишег европског олимпијског тела која се одржава у Атини.

Фото: ОКС
Централна тема заседања јубиларне 50. Генералне скупштине Европских олимпијских комитета била је избор чланова који ће чинити Извршни одбор ЕОК у новом мандату (2021-2025), као и избор председника, потпредседника и генералног секретара.
Генерални секретар Олимпијског комитета Србије Ђорђе Вишацки изгласан је 2017. године први пут за члана Извршног одбора ЕОК, док је на данашњој Генералној скупштини са 41 гласом делегата Генералне скупштине ЕОК изабран да буде међу 12 чланова ИО ЕОК и у наредном мандату.
Генерални секретар Олимпијског комитета Србије, Ђорђе Вишацки, добио је недавно велико признање, с обзиром да му је поверен мандат за израду десетогодишњег плана развоја Европских олимпијских комитета под називом “Стратешка агенда 2030”, која се, по први пут, бави планским развојем институција Европских олимпијских комитета.
Ова агенда дефинисана је као кључна у позиционирању ЕОК-а у европском спорту. Апострофирани су проблеми које са собом носе глобализација, допинг, корупција у спорту, као и утицај климатских промена и тренутна пандемија вируса Цовид-19.
За председника Европских олимпијских комитета изабран је председник Олимпијског комитета Грчке Спирос Капралос који је такође добио мандат на четири године и биће 9. председник ЕОК од оснивања.
За потпредседницу ЕОК је изабрана Даина Гуџеневичуте из Литваније, док је за новог генералног секретара изабран Рафел Пагноци из Италије. За благајника је изабран Петер Менел из Аустрије.
Препоручујемо

СРБИЈА ИМА И 70. ЧЛАНА ОЛИМПИЈСКОГ ТИМА: Јована Прековић изборила визу за Токио
25. 05. 2021. у 19:47

ВИРТУЕЛНИ МУЗЕЈ ОКС: Олимпијско наслеђе доступно љубитељима спорта
24. 02. 2021. у 13:43

МИЛОЈЕВИЋЕВА ЗВЕЗДА НА НАЈТЕЖЕМ ИСПИТУ ДО САДА: „Црвено-бели“ морају пронаћи начин да зауставе перфектну Брагу!
Брага у четвртак од 21.00 дочекује Црвену звезду на стадиону “Муниципал де Брага” у оквиру трећег кола Лиге Европе, са јасним циљем – да настави стопроцентан низ у Европи. Док Португалци блистају на међународној сцени, београдски црвено-бели у Португал стижу под притиском, са само једним освојеним бодом и озбиљном потребом да преокрену лошу форму ван "Маракане".
23. 10. 2025. у 07:00

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
23. 10. 2025. у 14:39

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)