ХАМИЛТОН НАКОН ТРКЕ У МАЂАРСКОЈ: Бојим се да имам продужени ковид-19

Танјуг

01. 08. 2021. у 22:15

АКТУЕЛНИ шампион Формуле 1 Луис Хамилтон мисли да се можда још није потпуно опоравио од ковид-19 након што је осећао малаксалост и вртоглавицу на данашњем Хунгарорингу.

ХАМИЛТОН НАКОН ТРКЕ У МАЂАРСКОЈ: Бојим се да имам продужени ковид-19

FOTO: AP/Tanjug

Британски возач завршио је трећи и након трке је изразио бојазан да можда има продужени ковид-19, пренео је "Гардијан".

Он је пропустио конференцију за новинаре, пошто га је посетио његов лекар из тима Мерцедес због малаксалости.

Након тога је признао да не осећа да се потпуно опоравио од негативних појава корона вируса који је имао у децембру.

- Борим се целе године са здрављем, након онога што ми се десило у децембру. И даље је у току борба. Имам велику вртоглавицу, све ми је мутно на стази - казао је Хамилтон.

Трка на Хунгарорингу је физички захтевна, али је седмоструки шампион Формуле 1 нагласио да је можда осетио постковид синдроме, који могу да остану месецима након прележане болести.

- Нисам о томе причао ни са ким посебно, али мислим да се одужило. Сећам се које сам појаве имао, док сам имао ковид. Сваки тренинг је од тада био другачији, степен малаксалости варира и представља изазов. Наставићу да се трудим и да тренирам на најбољи начин на који умем. Ко зна шта је то било данас? Можда је дехидрација, али дефинитивно нисам имао овакво искуство. Нешто слично се, истина, догодило на недавној трци у Силверстону, али ово је знатно горе - закључио је Британац.

На трци за Велику награду Будимпеште, возач Алпине, Француз Естебан Окон, остварио је данас прву победу у каријери у Формули 1.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.

15. 04. 2026. у 07:15

Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!

Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!

Распоред је био такав - вечити дерби за крај лигашког дела регионалног шампионата у кошарци, али... То што је распоред говорио "Партизан дочекује Црвену звезду у недељу увече" није се свидело Звезди. Уопште.

18. 04. 2026. у 20:05

Коментари (0)

Корак ближе грађанима: „еУправа за све“ у десет локалних самоуправа