ПРИЈЕМ ЗА МЛАДЕ КУГЛАШЕ ИЗ ЗРЕЊАНИНА: Најмађи Урош се припремао цео распуст (ФОТО)
ГРАДОНАЧЕЛНИК Зрењанина, Симо Салапура, уприличио је пријем за младе куглашице и куглаше из Зрењанина, који су на недавно одржаном светском првенству у конкуренцији пионира, кадета и јуниора, у Крању и Камнику у Словенији, освојили укупно седам медаља.

Фото: Б. Грујић
За репрезентацију Србије наступило је десеторо младих Зрењанинаца, који наступају за два локална клуба Банат и Кристал, као и београдски Сингидунум и новосадске клубове Раднички и Алимента.
Пријему у Градској кући присуствовало је седам младих репрезентативаца, Милена Јуришић, Оливера Чикош, Вишња Живановић, Миона Грујић, Милош Рајоћ, Урош Папић и Вук Бошков, као и Босиљка Божић чланица Управног одбора Куглашкг савеза Србије и секретар Куглашког клуба Кристал из Зрењанина.
Јуниорка Вишња Живановић, чланица Радничког из Новог Сада, освојила је златну медаљу у појединачној конкуренцији и сребрну у комбинацији и била најуспешнија такмичарка Србије, бронзане медаље у тандему освојиле су јуниорке Милена Јуришић из зрењанинског Кристала и Оливера Чикош из Алименте, док су бронзу екипно освојили куглаши Кристала Рената Бодо, Милош Рајић и кадеткиња Миона Грујић, која кугла за новосадску Алименту.
- Обожавам овај спорт, покреће ме и много значи у животу, припреме су биле напорне, али сам издржала све и сада се поносим освојеним медаљама - нагласила је Вишња Живановић, најуспешнија српска куглашица.
Градоначелник Европског града спорта, Симо Салапура честитао је младим куглашима велики успех и пожелео им још боље резултате у наредном периоду, уз напомену да су истински понос спортског Зрењанина.
УРОШ БИО НАЈМЛАЂИ
- Припремао сам се током целог распуста, наступ у Словенији ми много значи, јер сам успео да дођем до светског првенства. Поносан сам на своје другове из репрезентације који су освојили медаље и надам се да ћу им се ускоро придружити - рекао је најмлађи у селекцији Србије, пионир Урош Папић.
ПОЉСКА ОТКАЗАЛА ДОМАЋИНСТВО
Светско кадетско и пионирско првенство одржано је од 21-26. августа, док су се јуниори такмичили од 27-31. августа у Словенији, која је преузела организацију такмичења, након што је Пољска отказала домаћинство, због пандемије корона вируса.
Препоручујемо

ОБОЈЕ ЖЕЛЕ У ЛИГУ ШАМПИОНА: Астон вила је јури преко Премијер лиге, док "певци" одмарају екипу за финале Лиге Европе
ЗНА се коме је шта потребно у обрачуну Астон виле и Тотенхема који укрштају копља на "Вила парку" од 20.30.
16. 05. 2025. у 07:35

"ТАЈ ЧОВЕК МИ ЈЕ УНИШТИО ДЕО ЖИВОТА!" Горан Иванишевић се појавио у Београду
Некада врхунски тенисер а сада тренер, Горан Иванишевић, дошао је у Београд.
15. 05. 2025. у 19:00

"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
16. 05. 2025. у 13:39
Коментари (0)