ОДБОЈКАШИ ЈУРЕ НОВО ФИНАЛЕ: Италија ривал Србији на путу ка мечу за злато

Танјуг

18. 09. 2021. у 09:27

МУШКА одбојкашка репрезентација Србије вечерас од 21 сат у Катовицама игра против Италије у полуфиналу Европског првенства.

ОДБОЈКАШИ ЈУРЕ НОВО ФИНАЛЕ: Италија ривал Србији на путу ка мечу за злато

Фото архива ВН

Актуелни шампион Европе играће 12. пут у полуфиналу ЕП од 1995. године, а српски одбојкаши нису учествовали у борбама за медаље једино 2009. и 2015. године.

Са вечерашњим ривалом у борби за финале у Катовицама, Србија је до сада 17 пута играла на првенствима Европе и забележила 10 победа.

Селектор Слободан Ковач нада се добром резултату и истиче да обе екипе имају мотив у вечерашњем мечу.

- Ову генерацију упоређују са оном екипом њиховог феномена, траже начин да се врате на победничке стазе. Али, није ни важно ко је са друге стране терена. Италијани имају мотив, али и ми имамо мотив. Зашто да не будемо са Русијом и Италијом једина екипа у Европи која је успела два пута за редом да буде шампион - рекао је Ковач.

Последњи дуел Србија и Италија су имале пре тачно 10 година, на данашњи дан у Бечу, у финалу ЕП 2011. године, када је Србија освојила другу титулу првака Европе.

- Размишљамо о себи, али нормално студирамо противника, пробаћемо да им нађемо мане. Имају много врлина, али имају и мана. Мислим да ћемо бити спремни, да ћемо добро прочитати Италију и остварити добар резултат - поручио је селектор "орлова".

Меч Србија и Италија (21) је друго полуфинале, док ће се у првом састати Пољска и Словенија од 17.30 сати.

БОНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОЧИЊЕ ЛУДИЛО: Два најбоља српска кошаркаша укрштају копља на старту НБА плеј-офа

ПОЧИЊЕ ЛУДИЛО: Два најбоља српска кошаркаша укрштају копља на старту НБА плеј-офа

ЈЕДНА од потенцијално најзанимљивијих серија у првој рунди НБА плеј-офа биће она између Денвер нагетса и Лос Анђелес клиперса, а први меч биће одигран вечерас у "Бол арени" од 21.30 по средњеевропском времену.

19. 04. 2025. у 12:30

ШВАЈНШТАЈГЕРОВА ТВ КОЛЕГИНИЦА ОБЈАВИЛА: ОЧЕКУЈЕМ ДЕТЕ! Цела Немачка прича о разводу Ане Ивановић и - овоме

ШВАЈНШТАЈГЕРОВА ТВ КОЛЕГИНИЦА ОБЈАВИЛА: ОЧЕКУЈЕМ ДЕТЕ! Цела Немачка прича о разводу Ане Ивановић и - овоме

"Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер се раздводе". Тако су јављали многи медији, након почетне информације у немачком Билду како славни спортски пар више не живи заједно. Али, немачки медији сада пажњу скрећу ка - "Швајнијевој" трудној ТВ колегиници, Естер Седлачек...

17. 04. 2025. у 19:20

Коментари (0)

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!